Rakovina prostaty u seniora

Dobrý den, 

mému dědečkovi (89 let) před pár měsíci zjistili adenokarcinom. Aktuálně má vývod z močového měchýře a vývod z ledviny. Do příštího týdne se má rozhodnout, jestli podstoupí operaci - odstranění varlat. Hodnota PSA byla na konci ledna 165, v půlce března 190. Moc tomu nerozumím, ale to rychle rostoucí číslo mě děsí.

Číst dál: Rakovina prostaty u seniora

Akutní leukémie

Dobry den, mamce 58 let byla 16.8 zjistena akutni leukemie. Prvni chemoterapie na 7 dni ji nezabrala. Pak mela tyden pauzu. Po ni dalsi silnejsi chemo. na 5 dni. Pak vikend pauza. A od pondeli zacina dalsi kolecko chemo.+ ozarovani. 26.9 ma dostat kostni dren. Muzete mi prosim napsat co bude mamku cekat dal? Pp. jaka je šance na vyleceni? Moc Dekuji Monika A.

Číst dál: Akutní leukémie

Triple negativní karcinom prsu

Dobrý den, má žena má triple negativní karcinom prsu s metastázami v plicích a možná i jinde. Prošla si chemoterapií a radioterapií, která snad jako jediná skutečně zabírala, v současnosti je na carboplatině. Je BRCA 1,2 negativní, po počáteční chemo - doxorubicin 4x  došlo k výrazné regresi, pak nasazeny taxany, kde ale došlo k progresi, nasazen myocet bez účinku a byla zvolena varianta radiační terapie.

Číst dál: Triple negativní karcinom prsu

Gliomblastom multiforme grade 3/4

Dobrý den paní doktorko, je mi 49 let a v březnu mi lékaři diagnostikovali Gliomblastom grade 3/4. Podstoupil jsem totální resekci nádoru, měl jsem jej na pravé čelní hemisféře. Pak nnásledovalo 30 cyklů ozáření za současného užívání 140mg Temomedacu.

Číst dál: Gliomblastom multiforme grade 3/4

Duktalni karcinom in situ - DCIS

 

Dobrý den,

 

je

 mi 39 let, před 3 týdny jsem podstoupila na plastické chirurgii modelaci prsou z důvodu velkého rozdílu velikosti mezi prsy. Lékař mi z levého prsu odebral žlázu a tu poslal na histologii, protože se mu nelíbila.

Číst dál: Duktalni karcinom in situ - DCIS

Dotaz - nádor v prsu

Dobrý den, mám dotaz ohledně mojí maminky, v listopadu jí bude 75 let, byla dosud zdravá, velmi vitální a aktivní dáma. Letos, na konci ledna byl mamince diagnostikován nádor v prsu, který si našla sama i když chodí na pravidelné prohlídky na mamologii. Následovala první operace 10.2.2017 kdy byl vyoperován nádor a 3 spádové uzliny.

Číst dál: Dotaz - nádor v prsu

Rakovina plic s metastázemi

Dobrý den ,mamince byly zjištěny v březnu metastáze v mozku a následně tumor v plíci, lékaři se rozhodli jen pro paliativní léčbu, nicméně měsíc poté se ještě rozhodli ozařovat mozek a plíce, zlom nastal v měsíci srpnu a od té doby se celkově maminka - 77 let jen zhoršuje, před měsícem ji začala na zádech pod lopatkou růst boule, která se pořád zvětšuje, posledních 14 dní začala trpět velkými bolestmi ramen a lopatek, od pondělí má proti bolestem nasazení náplasti a nějaké dvoje léky od bolesti, jedny s morfiem, pokud je v klidu, tak je celkem klidná, dokud ji neposadíme, to už zase naříká, poslední dva dny spíše jen spí ani moc nechce jíst... je to pro všechny bolestné... je nějaká prognoza jak dlouho se bude ještě takto trápit?

děkuji za odpověd

Číst dál: Rakovina plic s metastázemi

Probiotika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mi doporučujete probiotika či ne - mám chronickou lymfatickou leukémii, bez léčby, ale už delší čas mám pocit, že bych si potřebovala upravit střeva, ač chodím pravidelně, střídají se mi dosti řídké a zase dost pevné  stolice, ptala jsem se hematoložky a tam mi řekla, že není zrovna přítelem probiotik, nicméně mi je nezakazuje, ráda bych znala váš názor a doporučení vhodných, je jich moc děkuji Lenka

Číst dál: Probiotika

Léčba jmelím

Dobrý den. Náš tatínek (70 roků) loni prodělal rakovinu plic, ze které byl pomocí chemoterapií a ozářkami vyléčen. Kontrola v dubnu vyléčení potvrdila. V červnu mu začala otékat noha, pak se objevily bolesti v zádech, které se stále stupňovaly, přestával cítit dolní polovinu těla ...

Číst dál: Léčba jmelím

Mucinózní adenokarcinom

Dobrý den,
manželovi byl diagnostikován mucinózní adenokarcinom v podjaterní krajině a metastázami na peritoneu. V současné době užívá antibiotika na zánět žlučovodů, který vznikl po pokusu je zprůchodnit. Má otoky dolních končetin, jak zřejmě nádor nebo lymfatické uzliny tlačí na dolní dutou žílu. Bilirubin má kolem 180, pročež se nemůže začít s kombinovanou chemoterapií.

Číst dál: Mucinózní adenokarcinom

Lekařská zpráva

Dobrý den můj otec je onkologickým pacientem.Chci vás touto cestou poprosit o přeloženi lékařské zprávy jelikož ji vůbec nerozumím. Centrální tumor pravé plíce se úpři dnešní kontrole parciálně zmenšila na 23 krát 26 mm.Je v S4 s přesahem do S5.

Číst dál: Lekařská zpráva

Rakovina & alternativní medicína

Dobrý den, paní doktorko, již před rokem mi byla diagnostikována rakovina žaludku, přesněji C160, vyšetření CT a MR ukázalo menší ložisko v játrech o kterém se lékaři domnívali, že se jedná o metastázu, od operace bylo tedy ustoupeno a  podstoupila jsem 10 cyklů chemoterapie (cisplatina +herceptin). Poslední CT ukázalo zhoršení, léčba byla zrušena a bylo mi sděleno, že bohužel vzhledem k výraznému zmnožení metastáz, se již nedá nic dělat. Byla mi nabídnuta účast na nové studii a tak jsem podepsala souhlas. Po dalších dvou a půl cyklech nové studie (asi 10 týdnů)a vyšetření CT bylo opět zjištěno zhoršení a výskyt dalších metastáz (stále pouze v játrech) účast na  studii byla ukončena. Nyní čekám na rozhodnutí lékařů co se mnou bude dál..... V dnešní době se stále více mluví o využití alternativní medicíny, snižování  homocysteinu (Mudr. Erbena, Dr. Joe Brown, Mudr.Jonáš)) tak bych ráda znala váš názor. Může mi např. ublížit užívání, nebo nějakým způsobem ovlivnit, jonášových kapek současně s chemoterapii? Jaký by jste doporučila další postup v mém případě. Dle MOU v Brně jsou prognózy v tomto případě velmi ponuré. Děkuji za odpověď


Odpověď:

Situace je komplikovaná selháním předchozí léčby. V MOU je  hlavní odbornicí na léčbu karcinomu žaludku Dr. Obermannová, s kterou by bylo dobré se poradit. V úvahu by snad připal lék ramucirumab, který využívá jiný  cílový receptor.

 

Náror v žlučových cestách

Dobrý den. Chtěla bych se prosím zeptat - Od loňského června jsem prodělala spoustu vyšetření včetně mag.rezonan. a PET CT. Protože jsem měla zvýšený onkomarker C 19-9 nikde nic nenašli... až letos v lednu při ERCP, kdy mi dávali sten do žlučovodů dělali biopsii a při tom se zjistil nádor.... přesně .. Histol. tabulárně rostoucí adenoca  23 krát 15mm velké tumorosní ložisko Vaterova papila... Operace nedoporučena pro větší množství tekutiny v břiše. První chemoterapie nedokončena pro silné zvracení a bolesti v podžebří. Poté devět dní v nemocniici - výmněna stentu... zhnisaná žluč ve žlučovodech,,, teploty .. podávány troje atb .. Zřejmě reakce na chemo. Proto chemo nebudu dále mít .. Můžete mi prosím doporučit jak dál pokračovat ,,, jestli je nějaká alternativa léčby ,, Nebo léčbu ukončit a co dál .. Je mi 61 let .. mám cukrovku ,,, vysoký tlak ,, autoimunitní anémii ,, na kterou jsem brala silné dávky kortikoidů, Mám své odžito a raději dožiju v klidu a bez bolestí, pokud by byla nějaká možnost léčby snad bych to ještě zkusila,, metastázy zatím nemám ,, ale chemo už nechci . Pokud mi odpovíte budu moc ráda . Děkuji předem. mamakopCry Mohu poslat elektron. anamnézu . 


Odpověď:

Nádor ve žlučových cestách se léčí obtížně, v některých případech je možné do míst, kde máte stent zavést zářič a nádor ozářit. Existuje i možnost chemoterapie v tabletách, která se lépe snáší a úpravou dávky lze omezeit nežádoucí účinky léčby. 

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.