Náš šťastný konec

Náš šťastný konec Smile

Dobrý den, před nedávnem jsem se osobně setkala s panem Nachtigalem, slovo dalo slov, a já mu slíbila, že přispěji svým životním příběhem se šťastným koncem na jeho stránky. Tak tady to je.

 

 

Poměrně klidný den, který právě začal, se nám 28.2.1997 zhroutil během chvíle jako domeček z karet na nejhorší den v životě. Syn, toho času čtyřletý klučina začal zvracet, no nic tak hrozného myslí si zřejmě všichni, jenže byl pátek, před námi víkend, tak jsme jeli k lékaři. Ten jen sklonil synovu hlavu na hrudník a jelikož to nešlo ihned nás poslal do nemocnice na RTG, tam se zjistilo, že syn má nádor na mozku, to přeci není možné, říkám si, včera zdravé dítě a dnes tohle???Následoval okamžitý převoz sanitkou rychlé záchranné služby do Motola, kde věci nabraly rychlý spád. Nádor totiž tlačil na Varolův most a hrozila okamžitá smrt, takže na oddělení neurochirurgie navrtali do hlavy díru, zavedli drén, aby mohl odcházet mozkomíšní mok. A teď se začalo řešit co dál, situace nebyla lehká, vzhledem k výsledkům vyšetření nám druhý den sdělili, že má syn tak cca 3 měsíce života a žádná léčba se konat nebude.

Pro rodiče malého děcka, je to opravdu šok. Víkend přešel, mi nevěděli, co dál. Naštěstí v neštěstí se nám rozbilo auto a museli jsme do opravny, kde pracuje kamarád, poznal, že něco není v pořádku, no a slovo dalo slovo a sehnali jsme díky němu lékaře, který byl ochoten syna operovat, bohužel byl na nějakém kongresu ve Švýcarsku, když mu kamarád volal, ihned druhý den se vrátil, navštívil nás v nemocnici a řekl: "budu operovat". Toho se zalekli místní lékaři a najednou řekli také, že budou operovat, že prý, když za námi stojí taková kapacita. Nechali jsme to po dohodě na nich, tedy lékařích z Motola a věřili jsme, že udělají maximum. Nastal den D, kdy  4.3.1997 šel náš malý klučina na operaci, té se ujal sám pan primář, trvala neskutečných 8 hodin, podařilo se vybrat skoro vše, zbyl jen malý kousek. Syn se však nemohl z náročné operace probrat, trvalo 3 dny, než ho na odd. ARO mohli vzbudit a poté přeložit na neurochirirgii, kde jsem mohla být s ním. Jeho stav se zlepšoval den ode dne, sice byl ochrnutý na levou stranu, ale to bylo to nejmenší, hlavně, že žije, říkali jsme si, až nastal konec března, přišly výsledky z histologie, která potvrdila tu nejhorší variantu - Meduloblastom - nejagresivnější typ dětského mozkového nádoru. Následovalo přeložení na dětskou onkologii, vyšetření na případné metastázy, no a drastická léčba, chemoterapie, poté radioterapie. Byly to krušné chvíle, cesty mezi domovem a nemocnicí nebraly konce, rehabilitační sestřička jezdila k nám domů, začalo tvrdé cvičení, dělali jsme co jsme mohli. Až přišel 17. srpen 1997 a nám bylo sděleno, že syn je "zdráv". Tu radost si nikdo nedovede představit.

Pravdou je, že má několik trvalých následků léčby, každodenní aplikace injekcí, nejspíš nebude mít své vlastní děti, ale ŽIJE, to je důležité.

Letos v září bude syn slavit 20. narozeniny, vyučil se, pracuje, musím uznat, že manuálně je moc šikovný a máme z něho velikou radost.

A ještě jedno pozitivum jeho nemoc přinesla - dálkově jsem si doděla VOŠ, dostal jsem místo na nejkrásnějším pracovišti v ČR, pracuji na odd. PET centra v Nemocnici Na Homolce a některým z vás, třeba někdy dodávám odvahu a sílu bojovat.

Držím palce všem nemocným a přeji šťastný konec, tak jako tomu bylo u nás Smile

Zdraví Eva

Komentáře  

 
0 # krásný příběhanza 2012-07-30 17:26
moc děkuju! musela jste si projít peklem, jako matka podporovat malého klučíka při chemo... smekám a přeju štěstí!
Odpovědět
 
 
0 # re: krásný příběhE1SV1 2012-08-10 20:44
Citace:
moc děkuju! musela jste si projít peklem, jako matka podporovat malého klučíka při chemo... smekám a přeju štěstí!
pravda, že jsme si prožili peklo, ale jsme stále spolu, syn se vyučil, pracuje a jsme všichni moc šťastní....
Odpovědět
 
 
0 # Bojujemeajar 2012-09-03 09:50
Dobrý den Evo, můj 4 letý syn prochází teď léčbou se stejnou diagnózou v Motole. Mohl bych se Vás zeptat na některé věci ohledně Vaší léčby? Pokud ano, pošlete mi prosím Váš email na . Děkuju R
Odpovědět
 
 
0 # pochvalaEvik 2012-09-03 17:43
Milá Evo, moje maminka vždycky říkala, že nejhorší je vidět své nemocné dítě a neumět mu pomoci. Moje dcera před 2 lety měla ucpanou žílu v mozku, jak se říká a za pět minut dvanáct ji v nemocnico v Ostravě zachránili. Bylo jí 23 let a měla to s antikoncepce. Já jsem taky onkologická pacientka už od 38 let, ale diagnoza mé dcery byla pro mě jako mámu 100krát horší než má. Jsem z Havířova a u Vás na Homolce v Pet centru jsem byla již dvakrát na vyšetření, profesní přístup jak lékařů tak sestřiček, vynikající!!!!M oc děkuji. Držím Vám palečky a hooodně zdravíčka.
Odpovědět
 
 
0 # E1SV1 2012-09-12 08:55
Ptejte se na cokoli, ráda pomůžu, ikdyby to bylo jen milým slovem Přeji šťastný konec, tak jako tomu bylo u nás Eva
Odpovědět
 
 
0 # děkujiiE1SV1 2012-09-12 08:57
Moc mě těší, že jste s naší prací byla spokojena, až zase přijdete, ptejte se na Evu, ráda Vás poznám. Je pravdou, že mít nemocné dítě je pro blízké okolí neskutečně těžké, držím všem palce, ať máte takový konec jako my, tedy šťastný, nechť jsou naše děti ty nejzdravější,,, píšu tady a slzy mi letí do očí, byť je to dávná doba, nelze na ni zapomenout Zdra ví a hodně štěstí všem přeje Eva
Odpovědět
 
 
0 # vzkazdrahomíra 2013-02-09 09:40
...skláním se před vámi..a panem primářem a spol...
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.