Hledám právníka a podobné případy

Hledám právníka a podobné případy, aneb "už mne také dostali".

 

Včera 26.4.2010 jsem jel na pravidelnou (jednou za 2 roky) kontrolu na Českou správu sociálního zabezpečení - dle svého trvalého pobytu patřím do Strakonic. Ano samozřejmě jsem si říkal, že nic není jistého, ale vzhledem k tomu, že můj zdravotní stav je nadále stejný (nejen subjektivně, ale i podle všech vyšetření odborných lékařů) a nadále (dle odborných zpráv) trvá riziko návratu nemoci (která se mi již 3 krát objevila) a vzhledem k tomu, že jsem si několik let prožil ve stádiu IV.B a mám vše, co podle nové vyhlášky spadá do stavu ZVLÁŠŤ TĚŽKÉ FUNKČNÍ POSTIŽENÍ, jsem byl relativně klidný. Ale byl to velký omyl - ze dne na den jsem se stal "jen" STŘEDNĚ TĚŽCE POSTIŽENÝ". Více nemá cenu se k tomu vracet, neb se budu samozřejmě odvolávat po doručení zprávy a pokud to nepomůže, budu se soudit - to je další legální postup a poplatky údajně nejsou žádné.

Rád bych našel zdatného právníka. Ne však pro svůj případ, ale pro nalezení cesty jak rozporovat celou vyhlášku (zde je její obsah). Je zde totiž jedna naprosto iracionální a věřím, že na nejvyšších místech uznatelná námitka k řešení a posuzování zdravotního stavu. .... cituji část vyhlášky:

"Je-li příčinou dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu pojištěnce více zdravotních postižení, jednotlivé hodnoty procentní míry poklesu pracovní schopnosti stanovené pro jednotlivá zdravotní postižení se nesčítají".

Další rozbory definice lidského těla jako necelku, ale asi jednotlivě pobíhajících orgánů, bych nechal až na konstruktivní dialog s případnými zájemci o společný postup. 

Navíc celý zákon/vyhlášku chápu jako účelovou s cílem omezit výdaje státního rozpočtu na výdaje pro nemocné. Nikde není logicky dovoditelné, že se nemohou v případě potřeby dalších úspor vytvářet další třídy, skupiny, druhy nároků a různě měnit jejich podmínky.

Stát, který nedbá na zdraví svého národa a obírá chudé a nemocné není "mým státem".

zdraví Honza Nachtigal

budu rád, když mi napíšete na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zde necháte svůj vzkaz

Komentáře  

 
0 # M.A.M.I.K 2010-04-27 17:47
AHOJKY HONZO! TO JE OPRAVDU SÍLA A MĚ TATO NEPŘIJEMNOST TAKY ČEKÁ LETOS ASI V ZAŘI A VĚŘIM TOMU,ŽE JÁ V PLNYM DŮCHODĚ NEBUDU A CO BUDE DAL NEVÍM.KDO MĚ ZAMĚSTNÁ JEN NA PÁR HODIN NO BUDE TO SÍLA TOHO SE DOPŘEDU MOC BOJIM A JEŠTĚ S LÉKAŘEM KTERÝ MĚ MÁ JAKO RAJON TO JE SILA OD SAMÉHO ZÁČATKU. PŘEJI TI PEVNÉ ZDRAVÍ STANA
Odpovědět
 
 
0 # Paragrafy,vyhlá šky a co dál?Petr GROBAUER 2010-05-02 22:43
Ahoj Honzo, při předčtení tvé zprávy ně nenechala tato bez nároku na vyjádření a zdělení poznatků, tak jak je nám přináší život. Jsem rád, že oslovuješ tímto tvým případem nějakého právníka, který by byl ochoten nám podat pomocnou ruku k této záležitosti. Sám jsem byl jako předseda našeho Obč.sdružení -ZRNKO ŠTĚSTÍ- požádán jednou členkou našeho sdružení, zda bych pomohl při sepsání odvolání k doručenému novému Rozhodnutí, které převádí pacientku s plného invalidního důc hodu podle nového Zákona na druhý stupeň. Tato žena po onkologickém, gynekologickém a diabetickém onemocnění, je též potom schopna si najít práci a zapojit se jako každý do plnohodnotného života? Je potom s podivem naslouchat všem slibům, hlavně v období předvolebnim jak každý slibuje podat pomocnou ruku ale potom již má jenom na starosti o své osobní zájmy, které může získat z titulu své funkce. Najde se konečně někdo, kdo nám, kteří se setkáváme se slovem -RAKOVINA-doslo vně, konečně vysvětlí jak se dále zapojit bez udělení Zlatých padáků, několika statisícovým odstupným, ale po sdělení proč jsme převedeni podle tabulek do stupňú, které nám jsou určovány. Každý ať si uvědomí, že bohatsví není vše ale zdraví je snad nejdůležitější, to se nedá koupit. Ale proč je nám předkládáno něco co nemůžeme ovlivnit, ale určitě nemusíme souhlasit se vším, co jiní rozhodnou. Prot o ať nám i ti, co chtějí být zvoleni a náhodou čtou příběhy na těchto stránkách OSUDŮ, poradí a pomohou. Určitě každý, kdo jako pacient čte naše příběhy na těchto stránkách bude rád, když se setká i s názory těch, kteří žádají naše hlasy a jak nyní říkají chceme Vám pomoci. Jsou to potom jenom fráze, nebo skutečnost. Pet r
Odpovědět
 
 
0 # důchodjitka.kotenova@seznam.cz 2010-05-03 10:48
Ahojky Hozníku a všichni ostaní podobně postižení. Tak koukám, že nejsem sama koho zvedla ze židle návštěva posudkového lékaře. Já jsem po nemoci, dva a půl roku. Měla jsem částečný důchod a na kontrole jsem byla v únoru letošního roku. Podotýkám, že jsem pracující a chodím na plný úvazek, neb jsem to chtěla zkusit a hlavně jsem neměla jinou možnost. Dnes jsem ráda, protože po náštěvě lékaře posudkové komise v Písku jsem o důchod přišla. To jak se cítím, únava, další problémy které si mi navalily důsledkem léčby, doložila jsem lékařské zprávy, naprostý nezájem a arogance ze strany lékaře. Tak jsem se odvolala, no věřila jsem ve spravedlnost a hlavně slušnost. Bohužel, po setkání s posudkovou lékařkou jsem se utvrdila v názoru, jeden druhého nepodrazí a moje víra ve spravedlnost byla naprosto zbytečná. Dokonce jsem se dověděla, že onko pacient je po půl roce od ukončení léčby v pořádku a je schopen pracovat a zařadit se bez problémů do života. Tak jsem pouze konstatovala, že tomu člověku nanarostou ani vlasy a vlastně já a všichni mě podobní jsme potrestaní, že se snažíme normálně žít a fungovat. Asi jsem byla hodně drzá, protože jsem té lékařce řekla, že na jejich místě by měl sedět člověk, kteý si tímto prošel, aby vůbec věděla o čem mluví. Rozloučla jsem se s úsměvem a tím, že je pro nejdůležitější zdraví moje, mých blízkých a všech lidiček které mám ráda. Takže asi tak, to je moje zkušenost, přeji všem ostatní aby ta jejich byla lepší a přeji PEVNÉ ZDRAVÍ
Odpovědět
 
 
0 # ahojkyHonza 2010-05-03 12:49
Díky za Tvoji zprávu a popis Bohužel velmi nepříjemné reality. Já mám svoje setkání s posudkovým lékařem \ radičně\"" na diktafonu. Teď jsem v období, kdy se orientuju v nastalé situaci. Budu samo s sebou řešit jak sám sebe, tak také budu hledat cestu k formálnímu a oficiálnímu napadení tohoto likvidačního zákona/vyhlášky . Uvidíme... Když jde úspěšně napadno ut výpočet důchodů (určitě onu kauzu Karla Sochora znáš), proč by nemělo být úspěšné napadení zákona, který pouze změnou textu dělá z těžce nemocných lidí, lidi zdravé. Zdravím i Tvého manžela Petra! :-) Honza"
Odpovědět
 
 
0 # SICKO - Michael Mooretaky nemocný 2010-05-31 09:28
Stát, který nedbá na zdraví svého národa a obírá chudé a nemocné není \mým státem\"". Mý m taky ne, Honzo. A stydím se, že jsem vůbec Čechem, stydím se za tuto vládu, za současného prezidenta i za většinu lidí v této zemi. Zejména po těchto volbách jsem vzhledem k budoucnosti ještě skeptičtější, než před pár lety. V této zemi žijí statisíce, možná spíš miliony lidí, kteří věří tomu, že budou celý život mladí, zdraví, zaměstnaní a kteří věří, že to vše je výsledek jejich snažení, talentu a píle. A kdo se nemá jako oni, tak si za to může sám a měl by chcípnout někde na schodech nemocnice ( ten obrat jsem si nevymyslel, zazněl svého času z úst jednoho českého pravičáka ). Doporučuju Ti, aby sis sehnal a shlédl film SICKO. Teprve pak pochopíš, k čemu směřujem a že není jiné cesty jak tomu zabránit, než odstavit všechny ty neoliberální Julínky od jejich koryt a zvolit si tady silnou, levicovou vládu. Což je přesně to, co před pár dny mohlo nastat a zase nenastalo. Takže systémové řešení dnešního neutěšeného stavu se opět odkládá na neurčito, dokud nebudou, zejména naivní Pražáci, rýt držkou v zemi - tak jak už teď ryje zbytek republiky. A ještě něco : pozorně si přečti Bibli. To si nedělám srandu. Je možné, že už tady nikdy lépe nebude. Proto je dobré vědět, že existuje cosi, co nás přesahuje, co má smysl i když davy kolem budou tvrdit, že ne. A že je tu někdo, komu na Tobě záleží mnohem víc, než ministrovi zdravotnictví, ředitelům nemocnic a revizním lékařům..."
Odpovědět
 
 
0 # Úžasný komnetářHonza 2010-06-01 12:03
za který moc děkuji. I já si také trochu myslel v skrytu duše, že tyto volby by mohly přinést úlevu. Škoda. Musíme jít dál, každý svojí cestou - za poznáním a sebezušlechtění m k přiblížení se podoby představ našeho stvořitele (myšleno v nejobecnějším pojetí). Moc děkuji za typ na film. Také (i když jsem za život kromě učebnic matematiky, fyziky a technických oborů, prakticky nic moc nepřečetl) cítím, že se blíží i čas na moje přečtení si Bible. Děkuji
Odpovědět
 
 
0 # Chci být s vámi...Jiřina 2010-07-20 22:57
Dobrý večer vám všem. I mě velmi šokovala nová vyhláška v posuzování stupně práceschopnosti .Mám dceru s dg. RS,je sice stále relativně soběstačná,ale mám i spoustu přátel s touto diagnózoukteří již tolik sil nemají,a na něž již toto křivé posuzování invalidity těžce dopadlo.Nevím,č emu chtěl tento zákon zabránit,ale jako vždy to odnesou ti bezbranní a bolestmi usoužení lidé. Nemůžu si pomoci,ale je to neskutečné bezpráví.Dokud bude mít finanční zisk,kalkul a vypočítavost přednost před lidským životem a jeho důstojností,nen í to ani \má země\"". Jsem s vámi !!! Jiřina"
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.