...vrátím se zpět do roku 2005

Dobrý den.

Jeden příspěvek jsem již zaslala, ovšem byl velmi zevrubný. Tak bych se chtěla postupně vracet k určitým situacím, které v průběhu mého onemocnění nastávaly.

 

Tentokrát se vrátím zpět do roku 2005, kdy po mastektomii jsem měla podstoupit chemoterapii a samozřejmě první fáze byla návštěva pani doktorky na onkologii v nemocnici Mladá Boleslav (bydlím v Benátkách nad Jizerou ). Budu také konkrétní, protože dotyčná paní doktorka nic jiného nezaslouží - nakonec jsem ustoupila i od stížnosti na ní, to ale později. Jedná se o pani doktorku Srbovou.

V té době ještě roztřesená, vystrašená (to všichni známe) jsem vstoupila do ordinace pani doktorky - přesto všechno jsem stačila zaregistrovat prázdnou čekárnu, což mě docela překvapilo (dnes již vím proč). V ordinaci jsem zhruba pobyla 10 minut. Zřejmě jsem na pani doktorku z jejího pohledu nepodloženě vychrlila několim otázek, co se mnou vlastně bude. Tu situaci mám již dneska docela bohužel zamlženou. Každopádně pani doktorka skutečně nebyla ten chápající člověk, kterého bychom očekávali na tomto pracovišti. Má návštěva u ní končila tím, že jestli se mi něco nelíbí, tak ať si jdu jinam a že se každý musí o sebe postarat sám. A tak mi bylo jasné, že na toto místo se už nevrátím. Ovšem honil mě čas, protože jsem co nejdříve měla začít s chemoterapií.

A tak díky přítelkyni mě vzali v pražské němocnici na Bulovce, kam dojíždím dodnes. Dlouhé cesty autem do Prahy nebyly moc příjemné, ale aspoň jsem cítila, že tam o mě má někdo zájem a snaží se mi pomoci.

Ještě se vrátím k pani doktorce Srbové - v tém počáteční době jsem se vlastně nesmyslně cítila provinilá já. Později jsem se na ní začala informovat - nejen u pacientů, ale i u lékařů - a Ti zejména mi potvrdili můj úsudek, že tady něco není v pořádku, že je na pani doktorku spoustu stížností. Dodnes ovšem nechápu, jak takový lékař stále může sedět na tomto pracovišti. Její prázdná čekárna je důkazem toho, že většina pacientů hledá náhradní řešení, ale co třeba staří lidé, kteří nemají jinou možnost anebo by ani nemohli někam dojíždět. Stížnost na pani doktorku jsem nakonec bohužel nepodala, protože z počátku jsem měla dost starostí sama se sebou a poté jsem se k tomu již nechtěla vracet. Asi to byla chyba. Asi to takto prožívali i ti ostatní a proto asi pani doktorka stále sedí na "své" židli ve "své" ordinaci.

Přeji všem hodně zdraví a perfektní lékaře.

Jana H.R.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.