Příběh

Napíšu taky ve stručnodti svůj příběh.

 

Jmenuji se Soňa a je mi 56 let.

 

V roce 2003 jsem onemocněla Nonhodkinovým lymfomem st.2b, léčbu a chemoterapie jsem snášela docela dobře až na pošramocené nervičky. Po skončení léčby jsem s částečným invalidním důchodem nastoupila do chráněné dílny, kde se vyráběly umělé květiny.

Práce se mi docela líbila, jsem původním povoláním aranžerka, tak mi to bylo trochu blízké. O chráněných dílnách, o zneužívání dotací a podminkách, ve kterých lidé po různých vážných nemocech pracují se zmiňovat nebudu, to sem určitě nepatří.

 

V roce 2007 se mi nemoc vrátila ale naštěstí je to jiná forma, pomalurostoucí. Zatím jsem bez léčby jen chodím častěji na kontroly a jsem v plném invalidním důchodu. Po práci a kolektivu se mi moc stýská, ale nemůžu se ohlížet za minulostím ale žít přítomností. Na každém dnu si najít něco hezkého, být aktivní a žít naplno. Vždyť lékaři mi prodloužili život o 5 let a věřím, že ještě dál prodlouží o nějaký ten rok. Jezdím na kontroly do Prahy na Karlovo náměstí a tam jsou opravdu moc dobří a vstřícní.

 

Tak vskazuju všem, kteří válčí s onkologickým onemocněním, nezoufat a neuzavírat se do sebe, nic není tak černé jak zpočátku vypadá. Věda jde rychlými kroky kupředu a rakovina už vůbec neznamená smrt jako dříve.

Všem přeju ty nejlepší výsledky léčby a mnoho krásných dnů. Vaše Soňa Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.