JEŠTĚ NENÍ KONEC.....

JEŠTĚ  NENÍ KONEC .....

Začalo to v létě 2009.... Jeli jsme s přítelem na dovolenou výjimečně a asi i naštěstí (nebo ke vší smůle - těžko říct) do Jížních čech.

 

Po 3 dnech jsem se probudila se zvětšeným levým prsem tak jsme hned jeli do nemocnice v Jindřichově Hradci. Tam jsme lítali z oddělení na oddělení, nakonec jsme se dočkali a vzala nás  praktická lékařka ta řekla, že je  to jednoznačný zánět prsu, tak nás odeslala na chirurgii aby to potvrdili a napsali nám antibiotika. Tam to tedy potvrdili dostali jsme Dalacin a jeli zpátky do chatek. Takže jsem strávila dovolenou pod slunečníkem v tom největším pařáku. Po pár dnech mi naskákali fleky na rukách, tak mi vysadili antibiotika a dali na alergii když to ustoupilo tak jsem měla pocit dušnosti změnil se mi hlas začala jsem chraptit byla jsem udejchaná i z procházky (mluvit a jit najednou bylo nemyslitelný). Když jsem dojela domů tak jsem šla hned k svému praktickému lékaři. Ten mě poslal na plicní, kde si mysleli že mám bronchitidu - zánět průdušek po užívání 14 dnech antibiotik mi bylo pořád stejně tak mi udělali rentgen kde zjistili zastínění celé levé plíce. tak mi dali další antibiotika na zápal plic. Nic mi neustoupilo tak mě poslali na CT HRUDNÍKU  a odběr krve, který mi do té doby vůbec nedělaly. A tam  mi zjistili maligní lymfom.

To jsem ještě pořádně netušila co to je. Zkoušela jsem to najít na internetu ale nemohla jsem tomu uvěřit. Než mi na to přišli tak to trvalo skoro dva měsíce, v té době už jsem mívala teploty asi skoro tři týdny, nemohla jsem se pohybovat natož si udělat něco k jídlu. V září jsem nastoupila na „karlák" (karlovo náměstí v Praze) na hematologii. Kde mi hned ten den dělali biopsii (nic moc zážitek). Tam mi řekli hned co to je a co bude následovat. 6 cyklů chemoterapie, transplantace......

Než jsem nastoupila na chemoterapie tak jsem absolvovala vyndání jedné uzliny na krku aby zjistili jaký typ lymfomu to je: Non-hodgking lymfom.... na CT mi zjistili že ten lymfom je veliký 15 cm na 19 cm a ještě malý uzliny jsou v podpaždí a na krku.

Nástup do nemocnice byl  nic moc, nevěděla jsem pořádně co mě čeká. Byla jsem na pokoji se starší paní která v noci a někdy i přes den chrápala. První cyklus jsem přežila až na to že mi vůbec nechutnalo a měla jsem strašně vyschlo v krku, vždycky když jsem byla na chemoterapii tak mi dělali punkci - takový píchání do zad, odběr mozkomíšního moku  strašná zkušenost (a to nemluvím o tom že mi hned na začátku dělali punkci volné tekutiny na plicích.

Na další 2 chemoterapie jsem šla do denní nemocnice o to bylo horší, dávaly mi málo  zavodňovacích infuzí takže jsem byla jako kdybych vypila dvě flašky vodky, doma jsem  vždycky hodila šavli a pak přežila 5 dní a bylo to O.K.

Po třetí chemoterapii nastala komplikace prodělala jsem postcytostatickou cystitidu (nebo-li zánět močového měchýře). To byly moje nejhorší chvilky tak moc mě to bolelo že jsem úplně brečela a to jsem chodila každých 10 minut a nic skoro ze mě nevypadlo HRŮZA.

Pak jsem nastoupila na poslední 3 chemoterapie ale už za hospitalizace, ale celkem to ušlo 4 dny pouštěly do mě ty jedy ale vždycky jsem to nějak přežila. Tak a ted  jsem už po chemoterapiích byla jsem na CT  a ten nádor se mi nechce nějak pustit stále tam mám tak 6 cm na 5 cm uzlinu která má tendenci bujet, proto mám ještě navíc 20 dávek ozařování.  Shrnuto - podtrženo čeká mě autologní transplantace a poté ozařování 20 dávek.

Takže vyhlídky nic moc ale vždycky může být hůř. Tak věřím že tu „mrchu" porazím přeci jenom je mi 23 let a chci žít dyť mám všechno před sebou !

Ale určitě za takovou odhodlanost vděčím své rodině a hlavně svému příteli který to se mnou absoluje všechno to trápení moc ho za  to miluju !!

 veronika1

 
veronika2
 
 

Komentáře  

 
0 # přáníalena 2010-02-26 22:46
Dobrý den, moc Vám přeji aby jste ten boj vyhrála a podle víry a přístupu se to zajisté podaří.Když člověk chce tak ho přeci něco takového jako nemoc nemůže porazit........ ..
Odpovědět
 
 
0 # veronika 2010-02-27 09:53
děkuji moc za přání....určitě máte pravdu...
Odpovědět
 
 
0 # přanierika 2010-02-27 14:56
Milá Veroniko přeji vám silu a viru v uzdravení moc vám držím palce
Odpovědět
 
 
0 # Guest 2010-02-28 12:44
Verunko, přeji Vám brzké uzdravení, uvidíte, že se to povede, chce to jenom čas. Jste mladá, tak máte velkou šanci na úpln= uzdravení.
Odpovědět
 
 
0 # veru86 2010-02-28 21:20
děkuji za přání moc mě to povzbudí... neznáte někoho kdo prodělal transplantaci krvetvorných buněk ???
Odpovědět
 
 
0 # verka 2010-03-01 09:10
Milá Veroniko, já jsem své dceři dala toto jméno, v překladu znamená víra zvítězí a já vám přeji abyste to měla stále na paměti až Vám nebude nejlépe. Mně je 33let mám dvě malé děti a od srpna 2008 bojuji s mnohočetným myelomem-nevylé čitelný druh rakoviny bílých krvinek, patří také mezi non hodginovy lymfomy... také jsem absolvovala chemo a přesně před rokem i autologní transplantaci a věřte, že se to dá zvládnout. Držím palce. Věrka
Odpovědět
 
 
0 # autol. transplantacezdenka 2010-03-01 10:15
Přejí pěkný den Verunko, jsem také jedna z těch, co to překonali. Vánoce r. 2007 jsem trávila na Karláku. Pouštěli mě 13.I.2008. Je to náročný ale nechá se to přežít. Mně než přišli na nemoc trvalo 3 roky, léčili mě na alergii - lékovou a na všechno možné. ani zkolabování organizmu a 14denní hospitalizace na vinohrad. nemocnici nepomohlo, trvalo další rok než se na to přišlo. Takže ve výsledlu Non-Hod. IV.stupně, postižená i kostní dřeń. Tak držím palce, určitě to zvládneš, jsi mladá, organizmus se s tím popere. Mě už je 57 a zatím dobrýýýý. Jinak můžu zodpovědět dotazy, jestli budeš chtít, napís mail.
Odpovědět
 
 
0 # veru86 2010-03-01 10:37
dobrý den, určitě mám pár dotazů , muj mail je : , jaká byla ta chemoterapie při tý transplantaci? jaký je život po ní ty první 3 měsíce? děkuji moc za podporu moc to pomáhá
Odpovědět
 
 
0 # lymfomPetra 2010-03-11 15:46
Ahoj Veru, stejně jako ty se léčim s lymfomem, mám hodgkinův lymfom a je mi 21 let. Nevím teď přesně kde se léčíš, ale pokud bys měla zájem psát si se stejně nemocnými existuje web který vznikl díky paceintům VFN, kde se léčim i já. Je to www.doprovazeni-pacientu.cz, na tomto webu je i chat kde se pravidelně schází spousta fajn lidí kteří ti ve všem rádi poradí a předají vlastní zkušenosti s léčbou. Tak ti moc držím palce a věř že to zvládneš, pokud budeš mít zájem určitě se ozvi :-) Důležité je vědět že v tom nejsi sama a máš obrovskou šanci se vyléčit, tak se drž!
Odpovědět
 
 
0 # Pozdrav pro VeronikuVojta 2010-03-11 20:39
Milá Veroniko, je mi 21 let a minulý rok v létě mne potkal stejný osud jako tebe. Dostal jsem rakovinu... Rakovinu varlete. Prodělal jsem 7 velmi silných a drsných chemoterapií a náročnou operaci.Ted po více jak 8 měsících bych snad měl být téměř zdravý ale to neznamená že se tak cítím... Je na mě znát to,jak těžkou léčbu jsem prodělal.. Četl jsem si tvůj příběh a píšu Ti proto,že my pacienti s rakovinou všichni táhnem za jeden provaz a protože jsem si prošel velkým peklem,chvílema jsem už neměl do ničeho chuť a trpělivost bojovat ale i přesto jsem zatnul zuby a zvládnul to,chci Ti říct aby jsi Veroniko bojovala ze všech sil,ikdyž vím že jich člověku ubývá,aby jsi myslela pozitivně a chtěl bych ti prostě aspon prostřednictvím tohoto vzkazu dodat sílu dále bojovat,neustup ovat a nevzdávat se a věřit tak jako jsem věřil já, že všechno nakonec dobře dopadne!!! Strašně moc Ti držím palce,přeju hodně energie a co možná nejlepší průběh v další léčbě.Budu na tebe myslet... Jsi mladá a vím že to dokážeš a vyhraješ!!! Vojta
Odpovědět
 
 
0 # re:Hana Pařízková 2010-04-16 13:12
Citace:
dobrý den, určitě mám pár dotazů , muj mail je : veru86@hotmail.cz, jaká byla ta chemoterapie při tý transplantaci? jaký je život po ní ty první 3 měsíce? děkuji moc za podporu moc to pomáhá
Také čekám na transplantaci od nepříbuzného dárce a mám opravdu velký strach z toho co mě čeká. Můžete mě někdo podpořit ? Chtěla bych objektivní informace toho kdo tím prošel. Mám být transplantována ve FN Olomouc. Díky moc.
Odpovědět
 
 
0 # Včera mi trhali moudrákHonza 2010-04-17 11:44
a jak to souvisí s transplantací? Věděl jsem, že asi bude muset jít ven, věděl jsem, že mi to opíchnou supracainem...a td atd. Takže jsem k lékaři šel s jistými obavami. Věděl jsem však, že po zákroku se mi začne ulevovat a vššchny obtíže během hodin až jednoho dne odeznějí. Dnes 20 hodin po zákroku už nemám v tělě zánět a cítím se dobře. A V PODOBNÉM POHLEDU TOTO ČEKÁ VÁS. Proto transplantaci a trhání zubu k sobě přirovnávám z pohledu obav. Ano určitá obezřetnost/nap ětí z očekávané dálosti jsou na místě, ALE dnešní propracovaná technologie léčení transplantací dává téměř jistotu, že vše bude dobré. Hnedka po nástupu Vás s celým průběhem lékaři seznámí a pokud jste prodělala v minulosti již nějakou tu chemoterapii, tak věřte, že nic horšího Vás nečeká. Ona chemoterapie trvá jen 5 dnů a pak nastává podání kostní dřeně. Dřeň se \chytne\"" a pak se jen čeká, až budete mít krevní hodnoty odpovídající normálu. Celkový pobyt je 6 týdnů a vše proběhne k Vašemu uzdravení. Opět nám napište, jak se Vám vede? (třeba i z oddělení v Olomouci) Moc držím palce!!! Zdraví Honza"
Odpovědět
 
 
0 # Jemnice- Trnavský 2010-04-21 17:20
ahojky Veru ...Určitě ti to vyjde moc na Tebe myslíme...Věřím e tomu že se 100% uzdravíš, protože jsi přeci naše mladá a silná holka:-)...Máme tě moc rádi a doufáme že se za námí přijedeš brzy podívat a nebo my přijedem za tebou až ti bude líp...pozdravuj í Tě Milan ml., jeho Vendula, Martínek, Věrča, strejda Milan, teta Věra, Roman s rodinou...drž se určitě to zvládneš... Morava ti drží palečky:-*
Odpovědět
 
 
0 # transplantaceMarkéta 2010-05-12 19:42
Ahoj, já ji mám čerstvě za sebou...pokud se chceš na cokoliv zeptat, muj e-mail je Marketa, 27 let
Odpovědět
 
 
0 # Dotaz všem nemocným lymfomemveru86 2010-06-16 10:19
AHoj všem,chtěla bych se zeptat jestli jste po ukončení léčby něco podnikly.. např.čistili tělo, pily nějaké bylinné čaje,jedli vitamíny,minerá ly nebo popřípadně jestli jste chodili k léčitelce.
Odpovědět
 
 
0 # u mne nicHonza 2010-06-16 12:48
Po pravdě mne ani nic takového nenapadlo - což dnes vnímám asi jako škodu. Já se prostě snažil jíst a pít normální jídla. Držím palce!!! Honza
Odpovědět
 
 
0 # veru86 2010-06-19 15:50
děkuji za názor právě já teď chodim k léčitelce a nevím jestli to není zbytečný:-...
Odpovědět
 
 
0 # alena fiedlerová 2011-01-07 17:42
Mám non hod. lymfom a ráda bych si vyměnila zkušenosti s léčbou. Když budete chtít tak prosím napište. Alena
Odpovědět
 
 
0 # veru86 2011-01-27 16:36
dobrý den,stále se léčím,po transplantaci se mi to vrátilo, tak ted chodim na chemoterapie a zkoušejí která by zabrala aby mě připravili na transplantaci od dárce.Jak jste na tom vy ?
Odpovědět
 
 
0 # Majka1105 2011-01-27 21:29
Dobrý večer, v roce 2001 jsem byla operována, potom následovala chemoterapie a ozařování. Uzli na Hodkinova v podpaží. Byl to smlutný a těžký rok hlavně po psychické stránce. Zaklepat - jsem v pořádku, chodím 2x ročně na onkolu ke kontrole. Necho dila jsem k léčitelům, pila jsem bylinky od pana Zentricha až po ukončení léčby. Jsem v pohodě hlavně díky mému manželovi, který je stále mou oporou. Nezoufe jte, bude líp. Musíte věřit. Já se moc těšila na narození první vnučky a přála si abychom byly spolu co možná nejdéle. No a teď mám i druhou vnučku, jsou to moje sluníčka. Majka
Odpovědět
 
 
0 # Moc Ti držím palečkyJana 2011-01-30 10:16
Ahoj Verunko, já nemám tento typ rakoviny, takže Ti nemohu nic poradit, jen snad to, že je velmi důležitý pozitivní přístup - to dělá zázraky. I když je to samozřejmě velmi těžké. Neztrácej optimismus, všechno dobře dopadne - MUSÍ !!!!!!!
Odpovědět
 
 
0 # re: Pozdrav pro VeronikuSimona Vlltavská 2012-06-24 23:02
Citace:
Milá Veroniko, je mi 21 let a minulý rok v létě mne potkal stejný osud jako tebe. Dostal jsem rakovinu... Rakovinu varlete. Prodělal jsem 7 velmi silných a drsných chemoterapií a náročnou operaci.Ted po více jak 8 měsících bych snad měl být téměř zdravý ale to neznamená že se tak cítím... Je na mě znát to,jak těžkou léčbu jsem prodělal.. Četl jsem si tvůj příběh a píšu Ti proto,že my pacienti s rakovinou všichni táhnem za jeden provaz a protože jsem si prošel velkým peklem,chvílema jsem už neměl do ničeho chuť a trpělivost bojovat ale i přesto jsem zatnul zuby a zvládnul to,chci Ti říct aby jsi Veroniko bojovala ze všech sil,ikdyž vím že jich člověku ubývá,aby jsi myslela pozitivně a chtěl bych ti prostě aspon prostřednictvím tohoto vzkazu dodat sílu dále bojovat,neustupovat a nevzdávat se a věřit tak jako jsem věřil já, že všechno nakonec dobře dopadne!!! Strašně moc Ti držím palce,přeju hodně energie a co možná nejlepší průběh v další léčbě.Budu na tebe myslet... Jsi mladá a vím že to dokážeš a vyhraješ!!! Vojta
Ahoj Vojto !Mám také 17-ti letého syna ,který onemocněl stejnou nemocí.Chtěla bych pro něj udělat samozřejmě maximum.ale možná by si nechal říct od kamaráda. Je po chemče,dost introvert,takže o všem moc přemýšlí,někdy neznám odpovědi... Mámá
Odpovědět
 
 
-1 # re: re: Pozdrav pro VeronikuK 2012-06-25 01:00
Citace:
Ahoj Vojto !Mám také 17-ti letého syna ,který onemocněl stejnou nemocí.Chtěla bych pro něj udělat samozřejmě maximum.ale možná by si nechal říct od kamaráda. Je po chemče,dost introvert,takže o všem moc přemýšlí,někdy neznám odpovědi... Mámá
Dobrý den, paní Vltavská, budete-li chtít, ozvěte se mi prosím na mail . Sice mám jiný typ rakoviny (BAC, meta), ale jsem také dost přemýšlivý člověk... možná by se k některým jeho otázkám dalo \ ápomoci\"", případně k odpovědím nasměrovat..a nebo prostě jednoduše o nich jen mluvit, probírat z nejrůznějších pohledů."
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.