Rakovina na vysoké

Bylo zrovna září a začala mi vysoká, tzn. párty a spousta nových zážitků. Bohužel v létě jsem si nahmatala bulku, ale pořád jsem doufala, že je to jenom cysta, a dost lidí mi to i potvrzovalo. Výsledek byl ale jiný, karcinom, velice agresivní. Další den jsem už šla na první chemoterapii.

Bylo mi neskutečně špatně a ještě k tomu jsem musela nosit paruku. Do školy jsem chodila vždycky týden před další dávkou, protože mi bylo doporučeno 14denní režim. Bylo to brutální.

Po čtvrté dávce jsem dostala nabídku na léčení v Rakousku, kterou jsem okamžitě využila. Další 4 chemoterapie byly sice nepříjemné, ale o něco lepší. Navíc jsem měla mít zase 3 týdenní režim, takže jsem měla aspoň víc času na zotavení. Celou dobu se o mě starala moje maminka, za což jsem jí nesmírně vděčná. Bez ní bych to dost těžko zvládala.

Nádor, který byl na začátku asi 4cm velký, se zmenšil asi o 2,5cm. Za tři týdny jsem šla na operaci, která proběhla v pořádku, a navíc mi ještě neodstranili celý prs, ale jenom část a lymfatické uzliny. Ještě mě čeká ozařování, ale už to beru tak, že jsem vyhrála nad tou nejvíc obávanou nemocí.

Moc bych tím chtěla povzbudit mladé pacientky, které se s rakovinou perou třeba právě teď. Důležité je se dívat dopředu a hlavně to za žádnou cenu nevzdávat!


Moc vám fandím! :)

 

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.