Hormonální léčba při rakovině prsu

Hormonální léčba patří mezi nejstarší prostředky používané proti karcinomu prsu. Její účinnost je ovšem podmíněna přítomností hormonálních receptorů v nádorové tkáni, která svědčí o tom, že nádor je závislý na hormonálních podnětech. Pokud tyto receptory nejsou při histologickém rozboru v buňkách nádoru prokázány, hormonální léčba se neaplikuje, nemá smysl.

 

Rakovinu prsu si stejně jako jiné nemoci vytváří ženy svými pocity (viz psychosomatická příčina rakoviny prsu na www.rakovinaprsu-poradna.cz). Mají pocity ženy vliv i na to, zda jsou či nejsou přítomny hormonální receptory v nádorové tkáni? Na základě několikaletého průzkumu jsem zjistila, že ženy, u nichž v nádorové tkáni byly přítomny hormonální receptory, měly problémy ve vztahu s partnerem. Často měly pocit, že vztah je pro ně nějakým způsobem neuspokojivý, zraňující. Jejich vztah jim prostě nevyhovoval....

To však neznamená, že za nemoc může partner, který jedná na úkor druhého. Svůj svět si tvoříme pocitově a postojově sami. Jestliže sama žena nechá jednat partnera tak, jak jí to nevyhovuje, je to její problém. Pouze ona sama je zodpovědná za svůj zdravotní stav a je pouze na ní, zda zvolí hormonální léčbu či zda za pomoci terapeuta začne pracovat na změně svých postojů a pocitů a tím pádem na změně svého vztahu s partnerem.

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.