Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

 

Koronavirus v obcích Jihočeského Kraje k 28.3.2020 v 18:00hod naleznete v tomto odkazu...

 Aktualizováno k 27.3.2020 - všimněte si že konec křivky je nyní nejvyšším bodem celého grafu = jako v čase nejintenzivnějšího šíření viru mezi obyvateli.

 

Udělal jsem grafík z toho co mne napadlo, jako rozumné/logické. Nechal jsem stranou počty nakažených kumulativně, počty testů kumulativně a vzal jsem za každý den kolik se udělalo testů a kolik bylo nalezeno nakažených. Spočítal jsem poměr - počet nakažených na jeden test a dal to do grafu. Pak jsem vložil trendovou křivku jako polynom 3. stupně a vidíme, že někdy kolem 16.3.2020 se křivka začíná mírně svažovat.

A teď po lopatě :-) . . . Čím víc testů uděláme, tím více odchytíme nemocných. To je samozřejmé. Nic moc to nevypovídá jak se nemoc šíří ve stejném objemu/počtu osob. Je tedy lepší vědět, jak se každým dnem množství nakažených mění ve stejném množství/počtu/objemu osob.

A TO (v přepočtu) UKAZUJE TENTO GRAF. Je vidět (ze skromného vzorku dat od 3.3.2020 do 24.3.2020) že ve stejně velké skupině testovaných se počet nakažených cca od 16.3.2020 začíná snižovat. . . i když "co ten poslední "zobáček" nahoru" ? ? ? :-(

DRŽME SE A PODPORUJME JAK JEN TO JDE VŠECHNY, KTEŘÍ AKTIVNĚ PRACUJÍ NA ODSTRANĚNÍ TÉTO PANDEMIE!!!

Pevné zdraví všem přeje Honza

PS: polynom 3.stupně musí mít zákonitě 2 obloučky/zatáčky, ale záleží na tom jak budou dlouhé, vysoké, šoupnuté . . .