Dobrý den, obracím se na Vás s předběžnými dotazy. Před 4lety jsem byla léčena na onkologii s invazivním duktálním karcinomem prsu G3, HER 2 negativní, proliferace vysoká až 75%, - pravá strana, na genetice zjištěna mutace BRC1.

Nyní 5.6. na preventivní onkologické kontrole mi RTG zachytil 2 stíny a následné CT potvrdilo 2 útvary v plicích – větší 40 x50 x40mm vpravo, druhý 8mm.

 Podstoupila jsem biopsii plic a nyní čekám do příštího týdne na výsledky. Můj dotaz zní, zda-li je možná nějaká naděje, že budu vhodná k biologické léčbě, jelikož nádor bude mít jiné vlastnosti než ten první před 4lety.

V krvi se mi nádorové markery neobjevily, mám jen málo bílých krvinek. Je vůbec možné, že to bude varianta nezhoubná? Jaká by byla pro mě vhodná životospráva i v případě,že se potvrdí zhoubný nádor. Předesílám, že jsem nekuřačka.

Děkuji za odpověď. Hanka


Odpověď:

Že se jedná o nezhoubný problém je vždy možné, i když souvislost s nádorem prsu je pravděpodobnější, i když by byla histologie opět HER neg, doporučuji nechat dovyšetřit tzv CISH, který by mohl prokázat genetickou změnu , která by byla vhodná k léčbě trastuzumabem.
Joomla templates by a4joomla