...jsem šťastná, že tu můžu napsat další pokračování

Dnes je 7. 10. 2010 a já vše vnímám takto:

Stále dojíždím jednou za měsíc na aplikaci Zoladexu (je to již 3 roky, tak přede mnou visí otazník, zda ho budu dostávat dál nebo ne), stále jsem v plném invalidním důchodu a jezdím každé 3 měsíce na kontrolu k paní docentce Tesařové.

 

V dubnu tohoto roku jsem byla ve FN na Bulovce na plastické operaci. Nechala jsem si zmenšit zdravý prs a tím mám dnes symetrický hrudník. Po operaci nastaly komplikace s větším krvácením, tak jsem za 2 hodinky musela na operační sál znovu. Měla jsem hrozný strach, ale nakonec vše dobře dopadlo. Chtěla jsem si nechat pro jistotu odstranit mléčnou žlázu a nově vzniklé mikrokalcifikace ve zdravém prsu. Po operaci jsem vlastně ani nevěděla jak vše dopadlo, protože mi žlázu odstranit nechtěli, protože by se potom prs zbortil a museli by mi dát jedině implantát, což jsem nechtěla.

Včera jsem byla na mamografu a ultrazvuku. Poprvé po plastické operaci a nález je úžasný. Vše je v pořádku. Dokonce tam nejsou žádné mikrokalcifikace a pouze zbytek mléčné žlázy. Byli jsme s manželem před kontrolou v takovém stresu, obavách a napětí, že jsme nebyli ani schopni odjet domů. Nastalo obrovské uvolnění a my jenom seděli a štěstím brečeli.

Dceři které bylo v dubnu už 11 let jsem hned posílala zprávu a měla také velkou radost. Když jsem šla potom pro syna, kterému je už dneska 7 let, do družiny, říkala jsem mu, že mi paní doktorka řekla, že jsem zdravá, tak mě hrozně pevně objal a řekl, že je moc rád. V šatně jsme potom potkali jeho spolužáka a on mu hned říkal: "Já mám dneska hrozně hezký den, moje maminka je totiž zdravá, řekla jí to paní doktorka." Ten kamarád vůbec nechápal a já pochopila, jak úžasné mám dítě.

Resp. jak úžasné mám děti a úžasného mám manžela.

Jo a ještě jedna novinka. V květnu 2009 jsme si pořídili štěňátko. Původně jsme koupili yorkšíra, ale náš miláček Beník má dnes 9 kg, je nádherný a hrozně moc hodný. I když se mě nebo komukoliv nechce ven, vždycky nás vytáhne a my musíme. Je to super.

Rodiče už mají v občance napsáno stav rozvedený/á, ale stále nemají vyrovnané majetkové záležitosti. Moc velký posun neudělali. Jsem z nich v tomto směru hodně zklamaná. Ale mám svoji úžasnou rodinu, kdy všichni víme, co je a co není důležité, jsme vděční, že se máme a občas si připadáme jako mimozemšťané. Lidé v našem věku, ale i starší, řeší úplně jiné věci a žijí většinou jiné životy. To se nedá nic dělat. Zkusíme tu s nimi žít dál, snad to půjde!!!!

Neztrácejte hlavu a nebojte se na cokoliv ptát. Nezahazujte nic dřív, než se pokusíte bojovat. Stojí za to tu být.

Já vím, že nemám v žádném případě definitivně vyhráno, ale tenhle okamžik je nádherný

Vaše Jana Pokovičová

Komentáře  

 
0 # karamel 2010-10-13 07:09
Dobrý den, moc vám tu radost přeji
Odpovědět
 
 
0 # děkuju za Váš příběhDana 2011-05-07 08:32
tento týden jsem se po několika měsících nejistoty dozvěděla, že mě \ o\"" také dostihlo. A stejně jako VY jsem stále více přesvědčená, že to je znamení: kam jdeš, co chceš, proč se honíš kvůli hloupostem? A to jsem na to musela přijít až ve dvaačtyřiceti. Takže děkuji za Váš příběh a přeji dlouhý a spokojený život a pokud dostanu tu šanci, tak už teď vím, že to nikdy nebude jako \""předtím\"" a že už budu prostě jiná. A víc si život, který nám byl dán, užiju. Možná nebudu honit děti do jedniček, vyznamenání, sbírání oblečení z podlahy, muže do uklízení ponožek a třídění odpadu a zavírání vody při čištění zubů a sebe do tisíce jiných věcí. A místo toho bude více času na objímání a držení se za ruku."
Odpovědět
 
 
0 # DíkyJana 2012-01-19 10:57
Dobrý den Dano. Nějak jsem si dříve nevšimla vašeho psaníčka k mémo povídání. Omlouvám se.... Moc vám přeji, aby se vaše zdraví opět vrátilo. Poslouchejte jen svoje tělo.... Mám ode dneška přidaných pár řádků, tak když budete mít chuť si počíst, budu ráda...... Moc by mě potěšilo, kdyby vám to třeba i psychicky pomohlo. Budu ráda, když se třeba i ozvete. Jana
Odpovědět
 
 
0 # Jana 2012-01-19 10:58
Moc a moc děkuji...:-)))
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.