Šárka a její boj s nemocí

Jmenuji se Šárka a je mi 48 let.

V roce 2006 v neuvěřitelném shonu práce, starostí o rodinu mě zasáhla a zastavila má nemoc.

Řílká se, že nemoc člověka zastaví a změní. Něco na tom je, já se opravdu nenudím a okolnosti mi to ani nedovolí. Tak, abych začala.

Již delší dobu jsem se necítila moc dobře, ale to si člověk řekne kluci sice už byli dospělí a naše malé sluníčko měla jen 9 let, škola, tréninky a plno kroužků. Říkaly mi, že mi ji poslali andělé na pomoc a já se smála. Pracovala jsem v nepřetžitém provozu, koloč 12-ti hodinových směn. Kolotoč doma a k tomu nemocná tchýně.

Člověk často říká, že si šáhne na dno, ale kde to dno je poznává časem.. Byla poslední směna a já sotva pletla nohama, dala si sprchu a místo obvyklé cesty domu, tak přímo do ordinace na gyne vyšetření..měla jsem velké cysty, a já řešila problém, jak to beze mne půjde v práci.

Operace proběhla s menšími problémy, ale bez následků a v mém neuvěřitelném optimismu jsem řešila práci a děj života dál. Protože byly komplikace, musela jsem mít dozor a já mám všude známe. Po operaci přišla sestra z anesteziologie jedna známá ze školy doprovodí mě okoupat, že pak pokecáme a dá si se mnou kávičku. V tom mi začalo krvácet prso. Proběhlo plno vyšetření, a protože něco podobného jsem již prodělala a ve svých 28letech, nebála jsem se. Možná jsem to jen tak hodila za hlavu, nebo byla moc lehkomyslná, nevím? Nemocenská se mi sice protáhla, ale já to brala spíš, jak dovolenou, byly prázdniny a já si užívala návštěv a vycházek a výletů. Při cestě na kontrolu do nemocnice mě bleskla myšlenka, že se znám, opět vpadnu do práce a už nebudu mít na sebe čas. Nedaleko od nemocnice je mamologická poradna a já mám stejně za rok na mamogaf, tak se tam objednám.

Vyšetření proběhlo v pořádku se slovy "za rok na kontrolu" se se mnou loučila paní doktorka, a já ani nezavřela dveře a nevím, zda jsem ji odpověděla na pozdraz nashledanou? V minutě šílená radost a já z dáli zaslechla slova: "Počkejte, tak to tu pročítám....... a zas jsem byla zpět v ordinaci. " Můžete mi to zopakovat co se vlastně v té nemocnici stalo?"  "Teče vám ještě něco?" Zkusíme to... " Nevím, odpověděla jsem...vyslekla a při zmáčknutí vytriskla krev. A to začal neuvěřitelný kolotoč života, který se ještě nepřestal točit..do měsíce mě operovali. duktální invazní karcinom G2, které provázelo chemo + radioterapie, z důvodu malého nálezu jsem dostala jen poloviční důchod, ale má šílená únava a neskutečné zdravotní problémy mě našeptávaly že nemám povolit. 

Začala jsem dělat v zimnicích a hořečkách, připadala jsem si jako mimozemšťan, který se pohybuje v jiné dimenzi. Začaly mi růst hrče po těle, které se operativně odstraňovaly s mou radostí negativní. Neuvěřitelná únava a selhávání mého těla, mě málem dostala na psychiatrii. Už mi přestávali věřit, nedivím se. Můj mobilní telefon byl plný čísel na taxi, protože když jsem odešla na poštu či do obchodu, nikdy jsem nevěřila, zda se vrátím sama. Jednou jsem se dokonce 3x vypravovala k obvodnímu doktorovi říci, že už nemohu. Mám to 10min. a já se skutečně na tu cestu musela zdřímnout aspoň 15 min., protože i hygiana a práce kolem sebe mě tak unavovalo. Odešla jsem se slovy lékaře "Pozitivně myslet.." vyšla jsem a už nic, jen jsem se procitla v záchrance, kde mi naštěstí spadla paruka a já nedostala injekci to nemocné ruky. Samozřejmě komplikovaná operace ruky pravého lokte. Rehabilatace a neuvěřitelná únava, tak si říkam to je to dno..né, moje doktorka na onkologii mi věřila a po dvou měsící mě poslala znovu na komplexní vyšetření, protože mé prso provázely silné bolesti. Koncem září zdravé prso a v listopadu nález, další operace,další chemoterapie, Herceptin..další bolesti, další biopsie...

SLÁVA, NEGATIVNÍ NÁLEZ, JEN SE TAM TVOŘIL GRANULÁT A MĚ TO TLAČILO A BOLELO...konečně žiji jsem zdravá a cítím to co tu všude popisují lidé. Začínám vidět svět, začínám chodit na procházky a později na výlety..Cvičit tu polámanou mršku ruku, dokonce už přečtu celý článek či knihu. Raduji se a omlouvám se všem a všemu co se mnou prožili. Raduji se jsem u vás zpět z druhého břehu..je leden 2009..prožila jsem rok v klidu sice pod kontrolou lékařů, absolvovala lázně a uvědomila si, že mě neustále provází bolesti,tam kde už nemám prso a ptala se ptala a nikdo se neztěžoval. Jistě víte, že když chybí prso narážíte na různé problémy problémy s páteří, oblečením. Prso chybí, ač si říkáte co si říkáte. Pozitivní myšlení, zahánění chmurů a drobné radosti mi doslova zpestřovaly život a já začala plánovat život dál. Holka mi doslova odrostla před očima, je ji za chvíli 13 let. Plastika, lázně, práce..jsem zdravá a půjdu dál. Na konzultaci plastiky jsem čekala půl roku. Mimo to jsem byla několikrát na vyšetření a sono, v oblasti bolesti bublinka, ale asi zase granulát. Takže vše v pohodě..Bolesti se vracely a zesilovaly, měla jsem někdy pocit, že mám dvě srdíčka a to druhé bolí.

Duben 2010 ortel budeme muset do toho píchnout, ale raději uděláme všechna vyšetření znovu. Takže scinti, ženské, krev, plíce, žaludek a střeva atd... a jsem zase v tom kolotoči, říkám si jsem zdravá, jen mě tak zase zkoušejí. Květen 2010 předvolání na důchodové, odebrání invalidního důchodu.. Šok celý? Byla to recidiva. - né byla to špatná operace. Měla jsem biologickou léčbu - je to víc než pů roku mám nález - až to bude rakovina, zažádáte si znovu... jak může někdo něco takového prohlásit, děkuji všem doktorům, kteří mě operovali a kteří to se mnou snášejí.. šok, mám se smát či brečet, kdo mě teď někam veme.. vyšetření, neustále kontroly, odvolání - námitky, špatná operace..vše se mi honilo hlavou, nevěděla jsem co se děje..co si počnu co mám dělat. Klid doma kafe a volám zpět, špatná informace, že budu pobírat ještě 12 měs. rentu v plné výši důchodu. Chápu, jsme lidi, ale mě to mohlo docela položit na lopatky. Za pět minut dvanáct jsem se zaregistrovala na úřad práce, kde jsem prožila taky nepřekonatelný boj s paragraty. Dostala jsem minimální podporu po dvou měsících, protože jsem neodpracovala 12 měs. za poslední 3 roky. Podala námitku v červnu 2010 do dnešního dne mi nikdo neodpověděl, jsem bez finančních prostředků, bez možnosti zažádat o nový důchod. V září 2010 nová operace, chemoterapice každý týden, jsem slabá a unavená z boji s úřady a s beznaděje co dál.

Našla jsem na internetu liga vozíčkářů.

Další báječní lidé mě poradili a já se chci s vámi podělit: lhůta, ve které by mělo být učiněno rozhodnutí v případě námitkového řízení, činí dle správního řádu 120 dní. Z informací našich klientů vyplývá, že mnohdy bývá tato maximální lhůta ze strany ČSSZ porušována. Pokud dojde k prodloužení řízení i ve Vašem případě (tzn. více než 120 dnů), pak doporučuji zavolat na naši bezplatnou linku 800 100 250, popř. napsat opět zde a konzultovat Vaši možnost žádosti o náhradu škody za průtahy v řízení s právničkou Poradny pro život s postižením. Bohužel, volala jsem v pondělí a do dnešního dne nic nového nevím, jsem zmatená a hodně se to ve mne mele, našla jsem si brigádu při úřadu práce.

Jedu doslova na doraz - nic moc, ale aspoň na první splátku na rovnátka 2000,-. Holka jede letost na lyžařský výcvik, závodně plave a baví ji to, má úspěch zasloužila by si kombinézu..doplatky na doktory, paruka. Mám právo myslet jen na sebe..? Říká se, že peníze nejsou vše, ale bez nich to nejde...Pozitivně myslet a předcházet stresu, v sobotu se objevily další bolesti.. víte radu jak dál???? Už vím kde je to dno, ale tam nechci....Možná si myslíte jsem v depresi, né jen jsem smutná z toho co se děje, věřím a děkuji zdravotnictví co pro mne dělá. Ale nemohu se smířit s tím, že na nás jsou zákony a na druhou stranu né...Všude narážím, a věřím, že ještě o mne uslyšíte, protože já to tak nechci nechat..já chci bojovat se svou nemocí a vím, že někdo leží, nemá peníze ani sílu a prožívá něco podobného jako já.. Já chci žít!!!! Chci pracovat, ale být zdravá..

moje motto je:

Kdo se sám dostal z propasti, ten získal moudrost.

Komu pomáhají ven jiní, ten do propasti brzy spadne znovu, protože nepochopil příčinu pádu.

 

Nevím, zda můj článek použijete, ale aspoň jsem se vypsala..

Komentáře  

 
0 # nesmíme se vzdát,musíme bojovatJana 2010-10-14 10:25
Milá Šárko, moc Vám přeji, abyste to všechno vydržela a uzdravila se. Hlavně to nevzdávejte a bojujte. Je to ostudné,když musí nemocní škemrat o pár korun, aby vůbec přežili. Proč si vlastně platíme zdravotní pojištění. Na druhou stranu se doslova vyhazují milióny na nepřizpůsobivé a líné spoluobčany, kteří se naopak mají jako prasata v žitě. Promiňte mi to přirovnání/.Nes píš nám nemocným nezbude, než být také agresivní v požadavcích a otravovat tak dlouho, dokud si nevymůžeme, co by nám mělo po právu náležet.Držím Vám palce a nedejte se.
Odpovědět
 
 
0 # přáníHonza 2010-10-14 12:15
Moc bych si přál, aby nastala doba, kdy vyjdeme (vybelháme se) do ulic. Ono by stačilo před sídlo vlády, nebo parlamentu. Hnus hnusoucí je, že lidé, kteří jsou na smrt nemocní a nemohoucí se bránit jsou přehlíženi. Ano cikáni si to vyřvou, jsou slyšet všude, kde je potkáte - a ještě jim chtěl Kocáb udělat zvláštní agenturu pro zařazení do společnosti. Nebo na to, aby naši \hrdinové\"" žoldáci šli do cizých zemí (kde nemáme z principu co dělat) dělat \""pořádek\"" na to také máme. NA NEMOCNÉ SLABÉ BEZMOCNÉ SE SNADNO HODÍ SMRTÍCÍ ZÁTĚŽ. STŘEDOVĚK A 2010 PRO MNE OSOBNĚ NEMÁ PO DUCHOVNÍ STRÁNCE ŽÁDNÝ ROZDÍL. ZDRAVÍ HONZA"
Odpovědět
 
 
0 # M.A.M.I.K 2010-10-14 18:46
Šárko zdravím já k dnešnímu dni jsem v péči psychologa a uživám antidepresiva a to jen proto,že mi vzali cely důchod,ono onkologicky pacient není tělesně postiženy pacient držim vám palečky at vše dobře dopadne zažadejte znova o důchod no co stratit neni co.měj te se hezky stana
Odpovědět
 
 
0 # karamel 2010-10-15 15:37
čekám do konce měsíce, pak todávám do televize jsem zvědavá jak to dopadne..
Odpovědět
 
 
0 # karamel 2010-10-15 15:39
Stáňo, asi neznáte zákony, protože když mi vzali důchod a podala jsem námitku, na kterou mi do dnešního dne neodpověděli nemohu nic.. takže ani znovu zažádat o nový důchod. Ztratit lze, zdraví, veškeré úspory, a nevím co ještě.. Je to 5 měsíců co jsem po odebrání důchodu. Než mi odpoví nemohu nic dělat dokud nedostanu odpověď, pak si zažádám to může trvat také půl roku.. je to min. rok bez peněz, zdá se vám to málo, a to nevím zda mi ho dají protože v průběhu té doby se léčím..
Odpovědět
 
 
0 # M.A.M.I.K 2010-10-15 17:00
šarko jestli jsem se vas nějak dotkla,tak to se omlouvam ja totiž taky zaslala namitku a tak čekam kdy se mi ozvou a vypadato,že to bude dlouha doba.držim vám palečky at to vše dobře dopadne ,stana
Odpovědět
 
 
0 # karamel 2010-10-15 19:06
jéžišky, nedotkla já nejsem chytlavá jsem optimistka..jen už jsem možná přecitlivělá, protože mi někdo řekne podej si žádost, ale to nejde a ani právnici ani nikdo jiný mi nemůže pomoci, je to na těch úřadech..
Odpovědět
 
 
0 # M.A.M.I.K 2010-10-15 19:59
:-) jsem ráda,že to tak berete a s úřady ..............t o na h...o bez komentáře hezký vikend stana
Odpovědět
 
 
0 # re:karamel 2010-11-19 17:46
tak včera jsem měla rozhovor s redaktorkou Blesku a dnes mi volali z lékařské posudkové komise z kraje, jsem pozvána sice už písemně 7.12,ale po rozhovoru a prozkoumíní redaktorky se mi chtěli snažit posunout termín na pondělí. Bohužel mám už objednanou sanitku a chemo, které mi kape min. 4 hod., takže jdu 30.11. - najednou tolik starostí...ale super, věci se začaly hýbat..
Odpovědět
 
 
0 # M.A.M.I.K 2010-11-19 19:06
ahojky šarko konečně se něco děje hura drž se papa stana
Odpovědět
 
 
0 # Honza 2010-11-21 23:43
Až budete mít článek v Blesku, nebo další informace, napište zde - článek rád zveřejním a ke všemu ostatnímu moc držím palce!!! zdraví Honza
Odpovědět
 
 
0 # Guest 2010-12-20 13:20
je to tam, dnes mi přišel dopis z úřadu práce, že se mnou zahajují správní řízení a vypsána částka, kterou mám vrátit. Oni to vědí a já opět nedostala ani vyrozumnění z Prahy a ani pení. Je to jen 20 dnů, ale když mi vzali důchod, stačilo jim 8 dní a byla jsem bez peněz
Odpovědět
 
 
0 # re:karamel 2010-12-20 17:10
ahoj Honzo, boj a nervy nekončí. Odpoledne jsem volala na CSSZ do Prahy, i když moje námitka na kraji je vyřízena a důchod mi přiznali, v praze se mi dostala odpověď je věc je v řízení a dopis mi mohou zaslat v termínu do 31.3.2010. Nárok na zálohu na důchod nemám, takže vůbec si nedovedu představit, kdy peníze dostanu. je mi s těch zákonů smutko, nechci propadam emocím (vzteku, hněvu, lítosti), ale říkám si, kam to vede. vaše šárka
Odpovědět
 
 
0 # M.A.M.I.K 2010-12-21 19:00
zdravím šárko , držte se jsem s vami,mě čeká zítra na posudkové další zkoumani mého zdrvotního stavu a už dnes mám nervíky na pochodu uvídíme mějte se moc hezky papa stana
Odpovědět
 
 
0 # Jak jsem slíbila, boj nevzdávám...karamel 2010-12-29 15:16
přišlo mi vyrozumnění že do konce ledna, mám vrátit peníze úřadu práce, bez ohledu na to, že mi nic od státu nepřišlo, už nevím zda se mám smát či zoufalstvím plakat. Na nás zákony a termíny platí, jsou striktní a krátké, naopak jsou v nedohlednu. DN ES 29.12.2010 jsem dala rozhovor televizi NOVA, takže jak to vyjde, napíši znovu..
Odpovědět
 
 
0 # Smějte se ze soufalstvíHonza 2010-12-29 21:48
Milá paní Šárko, smějte se ze zoufalství, tak jako to přepadlo mne, když mi vysvětlili, že námitka proti rozhodnutí ČSSZ řeší jen zdravotní stav do podání námitky a že na další dodané zprávy, které sice jasně dokazují zhoršení zdravotního stavu se zřetel nebere. Doslova se mi ulevilo, když jsem pochopil, že je to nepřemožitelná mašinérie, se kterou se jen málo zmůže. První zaslání rozhodnutí jim trvalo 6 měsíců, to druhé (z námitového oddělení) i přesto, že jsou svátky jen 6 dnů. Já svoji cestu a zkušenosti v brzské době dopíši do svého příběhu. Vám moc držím palce a budu moc rád, až nám dáte vědět termín a čas odvysílání Vašeho příspěvku pro TV NOVA. Zdraví Honza Nachtigal
Odpovědět
 
 
0 # misidana 2011-04-27 18:21
milá Šárko jsem v šoku,čím vším si může projít nemocný člověk,taky jsem velmi nemocná,ale mám nesrovnatelně lepší podmínky k uzdravovánínež vy.Moc na vás budu myslet a držet palce!
Odpovědět
 
 
0 # Taky jsem zoufalecstaňka 2011-05-22 17:11
Milá Šárko,je mi tě líto,ale prožívám taky zoufalství z odebrání ID a jsem v šoku,co jsem se dozvěděla od posudkové doktorky.To by člověk zvracel.Pokud mi nevyjde námitkové řízení,přemýšlí m,že to nenechám jen tak a zveřejním celou svoji kauzu.Chci se zeptat- máš kontakt na redakci Blesku nebo televizi?Já si myslím,že už by bylo potřeba veřejně řvát a ne čekat na porážku jako ovce.Jak pokračuje tvoje kauza?Přeji hodně štěstí.Staňka
Odpovědět
 
 
0 # M.A.M.I.K 2011-05-23 00:11
ahojky hokly jak vidim tak ti posudkaři nejsou nikde normalni mě sebrali cely duchod namitka se minula učikem a když jsem požadala o novy duchod tak mi dali stupen 1 a vratili mi ho zpatky od doby kdy mi ho vzali tak to postrada logiku.no nic ted aspon to.a ještě jsem se dověděla že rakovinu už nemam,zato jsem na hlavu z o a toho arogantniho chovani posutkařu.at vam to holky vyjde přeji vam to adržim palce stana
Odpovědět
 
 
0 # DotazStaňkla 2011-05-23 08:02
Staňo??Taky Stanislava???? prosím,za jak dlouho sis podávala nový důchod?Taky to mám v plánu,když nevyjde námitka.Já jim ho nenechám.Já sem s diagnozou nesedím - mám výhřez plotýnky s útlakem nervu- bolestivá záležitost a klidně to půjčím posudkové na dvě tři noci a pak ji vyženu do práce.Ale ne sedět za stolem,ale tak třeba do marketu,aby se protáhla.Zneuží vám k dotazům stránky Šárky,ale podstata věci je stejná- dělají z nás debily a v tom blázinci se sejdeme všichni.Pak pokecáme z očí do očí :-D Staňka
Odpovědět
 
 
0 # ještě něcoStaňkla 2011-05-23 08:06
Víte,proč nám hromadně berou důchody?Oni vědí,že na tom nejsme dobře.Ale když nám ho vezmou,čekají,ž e si podáme novou žádost a oni nám ho dají,ale peníze budou o hodně menší.Já jsem byla původně v částečném s určitou částkou.Přeřadi li mě do 1.stupně,ale peníze mi musely zůstat- a v tom je zádrhel,to jim nesedí.Jestli to Šárce nevadí,budu ráda,když tady každá napíše během roku,jak se vše odvíjí- jsem na to zvědavá.Staňka
Odpovědět
 
 
0 # zdravímhonza 2011-05-23 14:42
Zdravím Vás milé dámy - u mne jen stručně z poslední doby - neuplynul ani rok co mi z III. dali II. a již jsem dostal další výzvu k novému posouzení. Výsledky se zhoršily a od 2 nezávislých oborových lékařů mám \práce neschopen\"" - šupák z posudkového to ignoroval=ponec hán II. st. Na toto již nemohu podat žádnou námitku, tak jsem druhý den podal znovu svoji vlastní žádost o změnu ID pro zhoršení zdra. stavu. Pak jsem tomu šupákovi zavolal - jsme malá vesnice (Strakonice) aby mi vysvětlil, jak probíhá \""převod mezi podklady od našich lékařů do jím určené kategorie\"" - vyhnul se a nechtěl ani rozhovor (byť anonimní pro osudy.cz). Pak se rozpovídal o svých obtížích, že je mu již 65 let, že odešel z městského zastupitelstva, posudkového, že bude dělat jen do konce roku...atd Jeho poslední věta mi dala pochopit vše:\""pane inženýre až Vám bude taky 65 let, tak poznáte co je to únava...\"" - je jako major Těrasky, když se ptá vojína Kefalína \""...a čo je to také to absurdné?\"" . . . prostě chudáček hlupáček, který se jinde neuplatnil (mám na něj reference od jiných lékařů) a tak se dal na karieru \""toho který rozhoduje o jiných\"". Je to myslím velmi špinavá práce a já jim všem opravdu Z ČISTÉ LÁSKY PŘEJI ABY SE HODNĚ ZAŠPINILI. PS: milé dámy, což založit vlastní diskusní téma na onkoforum.osudy .cz? Udělal bych to dnes večer a na titul osudy.cz bych dal k tomu baner. Onkoforum.osudy .cz není moc využívané a přitom je to k velké diskusi. Předem díky za názor, zdraví Honza"
Odpovědět
 
 
0 # AhojStaňka 2011-05-23 16:04
Ahoj Honzo a ostatní- taky jsem si myslela,že by se něco takového hodilo.Ale já- neurazte se- naštěstí nejsem onkopacient.Mož ná by se hodilo i jakože všeobecnější forum- zážitky u posudkové,jak kdo dopadl z námitkou atd.Jasně,že je potřeba se o tom bavit a zveřejňovat vše.Já osobně jsem tady dlouho hledala a šňupala a chytala se každého stébélka ve své zlosti a zoufalosti nad tím,co ten stát s náma dělá!!!Je potřeba už křičet a to veřejně.Já souhlasím s tím,že někdo,kdo je zamindrákovaný a ubohý,rozhoduje o nás.Kolik životů zničí!!!Honzo,u dělej něco- pro všechny,aby se mohl každý vyjádřit,ne???T vůj příspěvek o posudkáři je super- takové hořké psycho.Člověk by brečel,ale tak všichni jen čekáme,píšeme,b ojujeme a pokud jsme jen trošku zdraví,tak tu energii vyplýtváme na boj s posudkáři a úředníky.Jako by se nedala ta našetřená energie využít na procházku v příredě,se psem,atd....Sta ňka
Odpovědět
 
 
0 # stanaM.A.M.I.K 2011-05-23 16:35
ahojky ano stanislava mam tady taky povidani a o tom duchodě tam je taky toho vic jsou to šmejdi a tady u nas v opavě vedou jsou na prvním mistě v počtu posutkařu co snami mluvi jako s kriminalnikama ja už měla tu čest se třema a vysledek stejny vždy stejny tak bojujte zdarně papapa stana
Odpovědět
 
 
0 # honza 2011-05-23 16:54
Ať je nám cokoli (máme jakékoli onemocnění), prostě jsou to šupáci a udělám to dneska v noci včetně baneru na titulní stránku osudy.cz - pak povědomost o této diskusi bude i na všech Vás, abyste mi pomohli to rozšířit. Je to přesně tak - potřebujeme každé stébílko, kažďičkou malinkou informacičku, která ulehčí cestu těm druhým. Buďte zdrávy!!! Honza
Odpovědět
 
 
0 # PoděkováníStaňka 2011-05-24 08:50
Honzo,jsi fakt borec,děkuji ti za splnění slibu.Je to super a hned to mezi své známé rozkeliším,aby se tam mrkli.Rozkeliší m je od slova Keliška :-DDĚKUJI a přeji hodně zdraví Staňka
Odpovědět
 
 
0 # PomooocStaňka 2011-05-24 11:13
Dostala jsem dnes dopis z posudkové z Opavy,že mám event.doložit nějaké další zprávy o svém zdr.stavu.A zrovna Staňa tady píše,že je to v Opavě taky pěkný humus.Tak to se mám na co těšit,blé,blé..
Odpovědět
 
 
0 # stanaM.A.M.I.K 2011-05-24 14:18
ahojky pokud mužeš tak si vem někoho sebou manžela,dceru ,oni maji velke pindy ale potom se snaži jednat jinak a co se tyka těch zprav tak jich měj co nejvic a hlavně at maš napsano omezeni čehokoli a mužeš mi řici odkud jsi ? třeba se sejdem časem pa stana
Odpovědět
 
 
0 # odpověďhonza 2011-05-24 14:21
Stáňo prosím Tě zkus paní Staňce odpovědět na onkoforum.osudy .cz - klini prostě na baner na titulní stránce osudy.cz o invalidních důchodech a ono se Ti to tam přesměruje - rád bych vše o důchodech směřoval na jedno místo=onkoforum.osudy .cz Když se to nepodaří tak se to nepodaří :-) Krásný den přeje Honza
Odpovědět
 
 
0 # dikyM.A.M.I.K 2011-05-24 18:17
ahojky honzo děkuji za vše už se stalo a začla jsem odpovidat na foru a pokud to bude jen možne a co uznaš za vhodne tam přeměrovat v klidu zatim se měj hezky papa stana
Odpovědět
 
 
0 # karamel 2013-01-01 21:06
Mojí milí - co je se mnou??? trochu se mnou osud zamával, ale držím se.. Prodělala jsem další dvě operace,pořád v té samé oblasti a ke všemu mi odcházejí mi klouby. Důchod jsem dostala. A zase uběhly dva roky ,tentokrát mě nepředvolali, automaticky mi ho prodlužují..VZA LO mě to jinak..dva dny jsem proplakala, nevím zda radostí, že nebudu muset dál bojovat. UŽ NEMÁM TU sílu ,ale nechci se rouhat..tenkrát , když jsem to psala jsem byla zdravotní troska, bez nechtů, vlasů pod vlivem NĚKOLIKERÉ chemoterapie a léčby (100x nic utahá i vola říká se, což takhle 3x rakovina). Dnes oslabená a duševně slabá..,ale mám radost, že žiji a snažím se věřte mi..jen mám takové přistřihlé křídla,věřím že se zase naučím létat.. vaše šárka -karamel
Odpovědět
 
 
0 # :-)M.A.M.I.K 2013-01-03 14:21
mila šárko je mi lito jak si stebou ten osud zahrava a tak ti aspon na dalku chci podpořit a řici nejs? na to sama vim jsou to ohrane fraze,ale i tak se drž držim pěstičky at je ti lip pa stana
Odpovědět
 
 
0 # co je to s námi?piano 2013-01-07 20:49
Krásná otázka Šárko!: Co je to se mnou? Také si jí kladu - každý den. Co je to s námi se všemi? Snad se to dá zjistit... co myslíte? Tušíte co je s Vámi? A co je s námi? :-)
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.