Jsme v zoufalé situaci !!!

Vážení.

Jsme v zoufalé situaci. V lednu 2014 podstoupil manžel v mostecké nemocnici operaci žaludku.Za 3 týdny přišla zlá správa-adenokarcinom.Podstoupil sérii chemoterapií v Chomutově,mezitím ozářky.Poslední chemo byla v září.Manžel se cítil dobře,jedl,přibýval na váze.V říjnu byl na kontrolní gastroskopii,která dopadla také dobře.Další kontrola měla být v květnu.Koncem ledna ho jeho prakt.lékařka poslala na kontrolní odběr krve.Měl zvýšené markery,takže po 3 týdnech znovu kontrol.odběr.Znovu se navýšily.

Tak ho poslala na gastroskopii,tam vše v pořádku.27.2.2015 byl na sonu a ještě týž den šel na CT.Nález zní:vyšetření bylo provedeno helikální technikou postkontrastně(Iomeron400)od bránice až po spodinu m.m.Na zhotovených řezech je patrný stp.resekci žaludku BII a gastroenteroanastomose.V oblasti anastomosy bez změn.Pankreas je spíše atrofický-do šířky 10 mm,bez ložiskových změn.V játrech se nemění drobné cysty,také oblé ledviny s korovými cystami se nemění.Slezina beze změn.Ve stěně břišní ve střednímepigastriu je patrný sono popisovaný útvar,který nehomoenněopacifikuje,dosahuje velikosti asi 39x26x33 mm.Je k němu pruhovitě přitažen pahýl duodena,v okolí jsou patrné další 3-4 drobné densní útvary cípatých okrajů a nejspíše také opacifikujíví.Další obdobné jsou v pravém mesogastriu pod stěnou břišní-asi 3 o největší velikosti 20mm.V mesenteriu ve středním meso/hypogastriu je patrná LU o velikosti 14x10 mm.Jinak beze změn v zobrazeném rozsahu.Závěr:Stp.resekci žaludku BII s gastroenteroanastomosou.V.s.lokální recidiva a implantační meta ve stěně břišní a také omentu ve středním epigastriu a pravém mesogastriu.Na onkologii v Mostě bylo řečeno,že nemá cenu nic dělat,nález je rozsáhlý,dokud to půjde nechat ho doma,pak hospic.Manžel nejí již asi 10 dní,jen pije,kašle a plive tmavé hleny,sem tam zvrací tmavou tekutinu.Byly mu dány nutridrinky,které ale nepozře.Na velké straně nebyl snad už 14 dní.Měl by snad dostávat nějakou výživu.Dojde si jen na wc a jinak leží a prý čeká na smrt.Ještě v lednu opravoval auto,těšili jsme se na chatu,je to pro něj hrozné.Vidí,že se s ním nic nedělá,takže je na dně,já s ním i celá naše rodina.Prosím tedy moc o odpověď,ať už bude jakákoliv.

Děkuji moc.

Přikrylová,Most.

Komentáře  

 
+3 # Odp.: Jsme v zoufalé situaci !!!Táňa Vančurová 2015-03-08 13:02
Dobrý den paní Přikrylová,

moje 99 letá teta měla rozsáhlý nádor žaludku plus krvácející vřed. Onkologicky se neléčila. Čtyři dni před její smrtí v nemocnici, kde byla z jiných důvodů, a to na vdechnutí jídla a následný zápal plic, mi primář řekl, že tetu pár dnů předtím vyšetřoval a že si myslí, že už rakovinu žaludku nemá.
Nevím jestli to tak opravdu bylo, ale každopádně teta do poslední chvíle jedla a pila a měla jen někdy problém s polykáním.

Na radu bylináře Pavla Váni jsem jí podávala Befungin (tinkturu z houby čaga). Kromě toho jsem do jídla přidávala sušenou mletou hlívu ústřičnou a šitake, dávala jsem jí občas vitamín B6 na podporu chuti k jídlu, C, kyselinu listovou, kopřivu, pila aloe (převážně jako limonádu s dužninou), jedla hlavně zeleninová jídla a krémové polévky, kaši z ovesných vloček, jáhly, cizrnu. Dporučuje se i noni, ale má hroznou chuť a pach.
Befungin je bežně k sehnání na iternetu.

Držím palce,

Táňa
Odpovědět
 
 
+2 # Odp.: Jsme v zoufalé situaci !!!Monika Kalatova 2015-03-10 17:45
Dobrý den paní Maruško, je mi Váš moc líto, chápu Vas, před 11 lety mi umřela maminka v 53 letech- nádor ve žlučníku prorostlí do všech orgánů...nebylo pomoci. Z touto diagnózou žila jen půl roku, ke konci v hrozných bolestech. Nevěděli jsme jak ji pomoci... A teď v prosinci v jsem byla operována já - zhoubný nádor močového měchýře, ve 36 letech tuto diagnózu a k tomu ještě těhotná!!! U nás v jihočeském kraji mi taky nedokázal nikdo pomoct až v Praze v Motole. Dnes mám krásného chlapečka a já mám snad vše za sebou a jsem v pořádku!!!! Zkuste se obrátit tam jsou tam opravdu ti nejlepší doktoři a samí kapacity !!! Držím Vám všem moc palce ať vše dobře dopadne!!!!
Odpovědět
 
 
-2 # pomocLída 2015-03-11 20:29
Marusko poslete mi svuj mail na , poslu vam neco, co by vam mohlo urcite pomoci. Lida
Odpovědět
 
 
+1 # hladovkakacka 2015-03-12 11:02
Maruško, je mi líto, do jaké situace jste se dostali, ale nemusí být nic ztraceno. Možná je to to nejlepší, co pro vás mohli doktoři udělat, že už s tím nic dělat nechtějí a evidentně ani neumějí. Zabývám se tímhle tématem už opravdu dlouho, jelikož mi zlikvidovali maminku, když mi bylo 11, měla rakovinu tlustého střeva (to ještě nebyl internet, takže se vše vkládalo do rukou doktorů, Bohužel). Kdybych se já musela rozhodovat, určitě bych zvolila hladovku. Přečetla jsem několik knih na toto téma a nejlepší je od Genadije Malachova - Hladovění (dá se stáhnout v PDF např. zde plant.ffa.vutbr.cz/.../.... Jen se nelekněte, když tam budou kontraindikace u lidí s maligními nádory, kteří jsou nepohybliví, i tak se to dá, což se zase dozvíte později na dalších stránkách. Tuto pasáž bych z taktických důvodů vynechala. I na anglicky psaných stránkách jsem četla plno příběhů, že se takto lidé vyléčili. Myslím, že i pro rak. zažívacího traktu je to asi to nejlepší, jelikož se nezatěžuje a nedráždí jídlem. Jediný problém by mohl nastat v tom, že Váš manžel má strach a rezignoval. Když ale uvěří, že se takle vyléčí a opravdu se tím toho strachu zbaví, tak má velikou šanci. Tu knihu byste mu určitě měla předčítat a zjistit, co si o tom myslí. Je opravdu velice důležité si přečíst vše, hlavně taky o návratu k jídlu, protože to by mohl být kámen úrazu, když o tom člověk nic neví. Měl by se začít trochu hýbat (což se taky dozvíte v knize) a určitě byste měli udělat klystýr co nejdříve. Po tom se mu jistě uleví. Jako první rychlá psychická pomoc je: dejte si do vyhledávače heslo - rakovina hladovka a podle nadpisů zjistíte, co mu máte přečíst. Jen ještě k pití destilované vody - rozhodně pouze z lékárny, ne od pumpy :-) - ta nemusí být úplně košér. Kdybyste mi chtěla napsat - můj email: . Přeji vám všem hodně zdraví, odvahy a šťastnou ruku. Budu se za vás modlit. Kdybych pro vás mohla něco udělat, neváhejte se ozvat. S laskavým podzravem Kateřina z Prahy.
Odpovědět
 
 
+1 # Odp.: Jsme v zoufalé situaci !!!Lída 2015-03-13 10:33
Po neuspechu klasicke mediciny se z onkologickeho onemocneni vylecil sam - je to v knihach Radost z jidla, Radost ze zdravych deti, autori MUDr. Strnadelova a Jan Zerzan a k tomu by si manzel mel precist Miluj svuj zivot od L. Hay. Udelejte cokoliv, hlavne neco udelejte. Spolehejte na intuici. I strava je lecebna - cizrna, jahly, obiloviny, lusteniny, houby, stavy ze zeleniny apod. Naopak i hladovky mohou byt na miste. Poradit se muzete s Dr. stranadelovou, dela cinskou medicinu, homeopatii, vi toho hodne a leci i onkologicke onemocneni. jeji telefon je na www.institut-celostnimedicina. cz/. a jestli chcete zkusit jeden lek, napiste mi,udelate si ho doma a nemuze ublizit. jen pomoct. Lida
Odpovědět
 
 
+1 # zkusit jeden lékIlona 2015-05-30 04:05
Dobrý den, prosím o radu, moje maminka má rozsáhlý nádor vaječníků, lékaři již nechtějí léčit, prosím o recept na lék, který lze udělat doma jak píšete na netu. Předem děkuji. I.H.
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.