Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 

Na velmi zajímavém webu PRVOPODSTATA.com mi byl doporučený článek o účincích LIPOZOMÁLNÍHO VITAMÍNU C - zde...

A protože v nadcházejícím zimním období začínám na sobě cítit potřebu doplnění vitamínů, rozhodnul jsem se, že tento preparát otestuju na sobě a napíšu o tom trochu svých zkušeností. Důležité je shrnout PŘED POKUSEM můj soušasný zdravotrní stav - dnes (13.11.2015) jsem byl na běžném odběru krve, protože mám zvýšený cholesterol, občas mne pobolívá na různých místech těla, ale nějak významně mne to v mém důchodovém stylu života neomezuje, NICMÉNĚ trochu obav, respektive střízlivá bystrost, po prodělaném onemocnění, mne nutí více se pozorovat již od těch nejměnších "nápověd" mého těla a hlídat si jeho zdravé fungování.

 

1. Dnes 13.11.2015 - návštěva první soukromé lékárny ve Strakonicích - paní magistra (mladá holčina asi po škole) se musela podívat na internet, co to po ní vlastně chci??? Pak se dívala do sortimentu jejich dodavatelů, ale nic nenašla, takže jsem odešel s prázdnou.

Pak jsem vyrazil do lékárny Dr. Max, taktéž ve Strakonicích. Zde (opět mladá holčina za pultíkem) paní magistra chvilku mlčky hledala, pak zavolala na svoje kolegyně a začaly snaživě společně hledat, jak se k takovému preparátu dostat??? Byl jsem upozorněný, že vysoké dávkování C-éčkem může mít negativní vliv na ledviny - to jsem nevěděl - a pak děvčata opět hledala a hledala na internetu, jak mi preparát sehnat. Také mi nejednou doporučila, abych si svůj záměr "předávkování" prokonzultoval se svým lékařem - to určitě udělám. Výsledek byl takový, že si to nastudují a že mi zavolají - tak se budu těšit.

Samo s sebou, že se Lipozomální Céčko nechá objednat po internetu, ale zatím zkusím klasickou cestu.

Můj záměr je, že budu pobírat 1 gram za den po dobu jednoho týdne. Při své citlivosti budu mít určitě jasno, jak to působí. Samo s sebou, že dám na svého lékaře a šamana, abych křivku zdraví svého fyzického těla nepřeohnul :-)

 

2. Dnes 17.11.2015 - mi přišla SMS od "děvčat z Dr.Max" - "Dobry den, hledaly jsme s kolegyní informace ohledně lipozomálního vit. C. Zatímco bezpečnost a účinnost intravenózních forem je doložena řadou klinických studií, k lipozom. vit. C, studie zatím nejsou k dispozici. Proto bych se poradila s lékařem, zda by nedoporučil intravenózní formu vysokých dávek askorbátu. Jak jsme se bavili v lékárně, tak bohužel zatím žádný z našich distributorů ve své nabídce lipozom. vit. C nenabízí. Přeji hodně štěstí..... "

To, že mnou hledaný preparát mít nebudou bylo vcelku jasné, ALE MUSÍM SE S VÁMI PODĚLIT O RADOST, KTEROU MI SMS ZPŮSOBILA - nějak jsem nabyl pocitu/dojmu/přesvědčení, že nejsem jenom "pacoš", co si přišel do automatu pro výdej. Lékárnice na mne dělaly velmi dobrý PROFESIONÁLNÍ dojem. Cítil jsem z nich zájem o jejich práci (snad by pro ně byla koníčkem) a cítil jsem i nadstandardní ochotu pomoci/vyjít vstříc i neobvyklému přání zákazníka. HURÁ - KÉŽ BY TĚCHTO LIDÍ (ne automatů u přepážky) STÁLO VŠUDE CO NEJVÍCE!!!

Zítra vyrážím za prvním šamanem - zde si nechám udělat analýzu chybějících prvků v organismu a mám v plánu nakoupit vše, co mi schází formou potravinových doplňků. Pak budu ještě čekat na aktuální výsledky odběru krve a prokonzultuju to s MUDr a druhým šamanem... :-)

Potravinové doplňky (u mne zinek, selen, vápník, hořčík, list břízy, trocha žraločích jater atd atp) mi vždycky citelně nastartovaly organismus a tak je určitě cca 3 týdny budu baštit. C-éčko zatím (cca 5 dní) pojídám 500-1000mg/den v podobě pomalu se uvolňujících tablet = příprava na razantní přísun :-) A také baštím (cca 5 dní) jednu tabletku B-Komplex Forte. Již tato malá dávka C-éčka mi způsobila:

 1. Znatelné oživení celého těla = menší únava
 2. Začaly se mi ozývat bolestivě dásně - vždycky jsem měl problém s dásněmi a zuby celkově
 3. Začala mi hodně vysychat kůže na nohou, takže se s odporem mi vlastním k mastičkám mažu 1x denně tělovým mlékem

 

3. Včera 18.11.2015 jsem navštívil šamana a prošli jsme moje deficity výživových složek v organismu. Co se týká vitamínu C, tak jsem na spodní hraniční hodnotě a krom C-éčka mi byly doporučeny následující produkty.

 • Betutabs - mletý list břízy - úžasně rozpohybuje funkci ledvin
 • Biiomarecaps - olej ze žraločích jater - podporuje imunitu
 • Ferrotabs - železo, zinek, měď, C-éčko
 • Fintabs CD - vápník, hořčík, křemík - ideální před fyzickou námahou, pak jedu jako fretka bez únavy
 • Fosfocaps - mangan, hořčík, cholin - beru jej na pročištění jater
 • Karditabs - hořčík, B6, B9, B12 - jak název napovídá, je to pro srdíčko
 • Magnesantabs - opět hořčík a všechna B-éčka na která si vzpomenete
 • Selenitabs - selen, zinek, mangan - věřte nevěřte - posiluje sílu osobnosti
 • Xyliacertabs - konečně C-éčko - z třešně aceroly + z černého rybízu
 • Zinkotabs - zinek, C-éčko - ideální proti zánětům

Jedná se o produkty prodejce potravinových doplňků FinClub, se kterými mám z dřívějška vcelku dobré zkušenosti. Navíc tento prodejce, je dodává speciálně balené v kovové (Al) fólii (já si je také po celou dobu až do spotřebování balím), aby se k nim nedostalo el.mg. záření z mobilů a jiných rušičů. Často slýchám o předraženosti těchto výrobků. Neposoudím to, protože v tom vidím především efekt pro můj organismus. Pro zajímavost - tentokrát jsem nechal v prodejně 3000,-Kč.

 

4. Dnes 19.11.2015 - začínám baštit potravinové doplňky (viz výše uvedený seznam) a nezapomínám na LIPOZOMÁLNÍ VIT. C-ÉÉÉ. S jeho pořízením, ale budu muset počkat do příštího týdne, neb to mi přijde důchod a budu si jej moci dovolit koupit - přes internet - nabízejí jej i české e-shopy cca 1000,-Kč za balení, které obsahuje 30 sáčků po 1 gramu.

Tak (nejen) toto na obrázku níže je moje snídaně, oběd a večeře + minimálně 6 tablet Xyliacertabs=Céčko z třešně Aceroly.

 

5. Včera 23.11.2015 - jsem po prvních 4-řech dnech vynechal potravinové doplňky. "Pomocí" 9-ti tablet Xyliacertabs/den jsem "dosáhnul" 5x návštěvu WC s průjmem :-) Ostatní tabletky cítím, že na mne působí jako přehnaně silná směs. Zítra si jdu pořídit jedlou sodu + lakmusové papírky na měření kyselosti moči a pak už hurá na Lipozom. C-éčko :-) . . . pozn. dnes jsem si dal jen 500mg céčka v tabletce z lékárny + 1 tbl B-komplexu.... A samo s sebou alespoň jednou jsem se pomodlil k Pánu Bohu a poděkoval mu za dnešní den.

 

6. Dnes 26.11.2015 = ZDĚŠENÍ !!! - Konečně jsem se dostal alespoň k jednomu objektivnímu způsobu, jak v domácím prostředí měřit vliv potravinových doplňků (včetně různých forem perorálního vitamínu C) na můj organismus. Na objednání mi (tentokrát v úplně jiné lékárně ve Strakonicích-v nemocnici) dovezli lakmusové papírky pro měření kyselosti moči.

Takto testery vypadají:

Zdravý organismus by měl mít pH moči něco málo přes 7,0. Asi tak v rozmezí 7,0-7,35 - různí autoři uvádějí malé rozdíly v této hodnotě. Hodnota vyšší než 7,0 znamená, že jsme zásaditější. Organismu hodně vadí překyselení - čím menší hodnota pod 7,0, tím horší. (na téma překyselení organismu je po internetu mnoho a mnoho článků, proto se tomu nebudu věnovat) No a například hodnoty pH menší než 5,75 znamenají SILNÉ RIZIKO přetížení organismu a číhající katastrofu v každém okamžiku.... No a protože jsem byl na svoje pH nadmíru zvědavý, tak jsem hnedka po příjezdu domu vzal první lakmusový papírek a otestoval. Výsledek? Mám pH moči 5,5 a ZDĚŠENÍ je na světě.

 

A co dál? Hodím to za hlavu? Jak to cítím ve své mysli? . . . už "jen" to, že mi kdosi přinesl téma Lipozomální vitamín C, následně mne to zavedlo k tématu překyselení organismu a můj vlastní zájem o tuto tématiku, jsou pro mne jasným a pádným logickým důvodem, abych tuto věc začal řešit. NIC NENÍ NÁHODA, to všichni víme (tedy kromě těch, kteří si říkají vědci) a vše co máme mít máme a co nám má přijít, to nám přijde.... takže "Jendo neváhej" (si říkám sám sobě) a jdeme na to systematicky.

 

Tímto okamžikem:

 1. přestávám pojídat C-éčko, B-éčko, všechny potravinové doplňky, tabletky na spaní, případně další jiné tabletky.
 2. po další cca 4 dny budu žít zcela běžným stravovacím i ostatním životem.
 3. alespoň 3x denně si změřím pH moči a 1x denně krevní tlak. Za 4 dny mi má dorazit výsledek krevního obrazu s dalšími parametry

Bude-li stav stejný jako dnes, pak zahájím různé pokusné kroky s cílem vyrovnání pH v mém organismu. Vše si budu (už tak dnes dělám) zapisovat a o svém jak pocitovém, tak domácky měřeném stavu napíšu zprávu do tohoto článku.

 

 

7. Dnes 7.12.2015 - si dovolím opět trochu pokročit v popisu sledování kyselosti svojí moči. Po celou dobu jsem minimálně 3x denně prováděl měření. Nebral jsem žádné tabletky ani potr. doplňky, ani např. jedlou sodu, kterou již mám připravenou.

Hodnoty pH z prvního dne: 5.5, 6.0, 5.5, 6.75, 5.5 - no prostě nic moc

Hodnoty pH druhého dne: 6.2, 5.75, 6.5 - přestal jsem pít bublinkovou (CO2) vodu cca 1 litr a začal pít obyčejnou (balenou) vodu + trochu šťávy v množství cca 2 litry.

Hodnoty pH třetího dne: 6.4, 6.5, 6.75 - HLE ! ! ! dostal jsem se přes pH 6 po celý den + jsem pocítil úlevu v zažívání

V následujících dnech jsem dál více pil, omezil kávu na 2x denně a jinak baštil jako jindy, tedy vše. Hodnoty pH se pohybovaly stále kolem 6,0 a to mne (až do dnes) moc netěší. Pouze jedenkrát jsem zaznamenal neutrální hodnotu pH=7,0 - a kdy to bylo??? Měl jsem hlad jako vlk a měli jsme doma vařenou čočku, kterou mám tůůůůze rád. Dal jsem si plný talíř, k tomu "Volské oko" (no tedy dvě Volská oka=popravdě Wink ) a cca za 1 hodinu jsem zjistil, že se stal "ZÁZRAK" protože moč má pH 7,0. - Tato hodnota vydržela cca 3 hodiny, pak opět 6.75, 6.5.

Po prvních dnech měření bych si dovolil shrnout:

 • pít alespoň 2 litry denně (bez bublinek a bez příchutí)
 • ČOČKA je určitě zásadotvorná potravina
 • zelí, rajčata, pomeranč, tmavý celozrnný chléb u mne vliv na kyselost nemá
 • potravinové doplňky které zmiňuji výše také žádný vliv nemají
 • je třeba jíst několikrát denně

 

8. Zpráva z 10.12.2015 - Mám druhý pozitivní příklad jak snížit kyselost moči - podívejte se na následující obrázek - znáte ho??? Ano je to tak Budweiser Budvar - B: Classic, který obsahuje 4% alkoholu + ještě něco, co jiná piva asi nemají (tedy z těch, která jsem zkoušel). Vypil jsem 1 lahev 12st.Prazdroj a kyselost moči byla po 1 hodině stejná. Vypil jsem (až do dnes) mého oblíbeného Kozla desítku a kyselost moči stále stejná, tedy kolem 6,0.... Ále pak to přišlo - vyzkoušel jsem Budvar a měření provedl opět po jedné hodině - a byl tu "ZÁZRAK" :-) Obě plošky na lakmusovém papírku se rázem zazelenaly a při porovnání se vzorníkem to odpovídalo pH 7,0....

Co je pro mne další příjemná zpráva, je to, že mi po hlavním jídle stačí vypít jen jedna sklenička = 2dcl.

Tyto testy provádíme ještě společně s mojí paní, což jsem zde zatím neuvedl a projev vlivu výše uvedených potravin je u nás velice podobný. Rozdíl je pouze v tom, že paní má ještě cca o 0,2 lepší výsledky - tedy je zásaditější.

Možná stojí také za zmínku, že efekt zásaditosti trvá cca 4-5 hodin, pak se moč opět stává kyselejší.

Žádný vědecky publikovatelný výzkum nečiníme, ale i tento náš "pidiprojekt" ovlivňování kyselosti moči/organismu jen běžnou stravou svoje malé výsledky přináší.

 

 

 

9. Malý souhrn k 1.1.2016 - v průběhu minulých týdnů jsem neprováděl žádné zvláštní testování. Jen občasně jsem si měřil kyselost moči a žel musím konstatovat, že pivo Budvar se nestalo tím "zázračným knoflíkem", na který, když máčknu (=pivo vypiji), tak se kyselost upraví. Jedinou trochu (snad mohu napsat) jistotou, kterou jsem si ověřil (a platí cca v 50-100% případů) je, že k úpravě kyselosti moči směrem k hodnotě pH 7,0 se dostanu, když se odpoledne dobře najím, pak si mohu/nemusím dát sklenku piva a jdu si lehnout. Po cca 1 hodince spánku, když si kyselost změřím, tak mohu v nadpolovičním počtu měření zajásat, neb hodnota pH je 7,0. Tato hodnota vydrží cca 4-5 hodin. Je tedy pro mne otázkou najít nějaké souvislosti. Z tohoto posledního co píši bych na hodně procent vsadil na psychiku!!! Prostě dobře se najíst (teplé jídlo jakékoli), pak si lehnout=relaxovat a probudit se odpočatý a v klidu spokojený má velký vliv na onu kyselost....

 

 

 

 

 

 

 

 


 

.... pokračování příště a snad se už konečně dostanu k tomu Lipozom. vit. C . . . nyní mám ale ještě v plánu pojídat sodu bikarbonu

 

Honza

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech