Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 

K dnešnímu dni tj. neděle 27.září 2009 jsme ukončili anketu, která byla na našem webu déle než půl roku a ptala se Vás (našich čtenářů) velmi jednoduše na porovnání dvou politiků, kteří ovlivnili a ovlivňují vývoj našeho zdravotnictví.

 

Anketa posuzovala pány Davida Rátha a Tomáše Julínka. Výsledky si prohlédněte na níže přiloženém obrázku.

anketa03
 
..... a dovolte mi připojit svůj osobní názor, o němž a nebo celé anketě můžete diskutovat hned pod tímto článkem.

Když jsem poprvé viděl v televizi člověka robusního, zdravého, plného energie, který překypoval moudrostí a chytrými rétorickými obraty dnešních politiků naší poslanecké sněmovny, při jeho přednesu zdůvodnění účelnosti a efektivnosti zdravotnických poplatků, řekl jsem si (čtenář nechť mi prosím promine přímočaré vyjádření): "Ty blbče, Ty vůbec nevíš o čem mluvíš. Počkej si sám na sebe až budeš hekat v bolestech, křečích, nebudeš moct dýchat, chodit, budeš se muset podělat pod sebe a prosit, aby to po Tobě uklidili. To teprve poznáš co je zdravotnictví, co je skutečná pomoc a ty tlachy, co tady přednášíš Ti budou na nic, stejně jako ony poplatky, které jen škodí pro zdraví celého národa..." A prostě od těch dob, nemám toho člověka, kterým je Tomáš Julínek rád.

K Davidu Ráthovi se vyjadřovat nechci, protože mně osobně je sympatičtější a kdyby nic, tak jen tím, že svoje opatření namířil proti zdravotním pojišťovnám, proti farmaceutickým společnostem a prostě proti plýtvání s prostředky ve firmách.

Protože se osobně nechci pouštět do nějakého osobního dlouhosáhlého rozboru, uvedu jen kratičký názor: Ministrů zdravotnictví si za posledních 20 roků pamatujeme již mnoho, (stejně jako v jiných oborech). Každý mluvil o potřebě zlepšení. Každý něco začal a žádný z nich nic nedokončil (ani nemohl, protože třeba přišly volby a nová vláda). Jen jediný však otevřeně přišel s tím, že obere o finanční prostředky ty, kteří jich mají nejméně, ty, kteří jsou nejzranitelnější, ty, kteří se nemou bránit, ty, kteří si celý život poctivě platil zdravotní pojištění a netušili, že si budou muset někdy něco ve zdravotnictví platit....atd atd... Myslím samozřejmě Tomáše Julínka a jeho "vyvedenou reformu". To co udělal on mi připomíná zbabělou hyenu.

 

Zdraví a pohodu přeje Honza Nachtigal

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech