Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 

Všem Vám, kteří jste si třeba i po delší době opět přišli přečíst co je nového na OSUDY.CZ, přeji hezký den.

Nějak nadešel ten správný čas, nebo tomu chtěla souhra různých událostí, abych se rozhodnul, že doposud užívanou podobu i funkčnost OSUDY.CZ změním.

Trocha historie:

 • první verze osudy.cz byla na internetu v letech 2005-2007
 • druhá verze 2007-březen 2013
 • a dnes (po více než 5-ti letech) od 23.března 2013 máme k dispozici opět vylepšenou verzi

 

Nové možnosti:

 • Jiné barevné ladění - dlouho jsem volil mezi různým barevným provedením. Jak jsem tak stále více a více koukal na obrazovku, znovu jsem si uvědomil, že každý čtenář potřebuje především klid. Proto jsem zvolil provedení, které sice může připadat "ponuré", ale určitě není pichlavé a i při delším čtení (tedy alespoň mně osobně) neunavuje tak rychle.
 • Jiná kompozice úvodní obrazovky - jistě mi mnozí dáte za pravdu, že předchozí verze především stále stejnou úvodní stránkou mohla budit dojem ustrnutí. Proto jsem využil možností produktu CMS Joomla, který je použitý pro OSUDY.CZ a většina nových příspěvků bude hned po svém zveřejnění zobrazována na titulní straně. S přibývajícími dalšími články se bude celý obsah posouvat dospodu obrazovky.
 • Jiná struktura obsahu - možná si mnozí vzpomenete na různé pokusy o vylepšení a rozšíření OSUDY.CZ. Určitě sem patřilo v minulosti: kniha návštěv, diskusní fórum, poradna onkologa, komentáře k článkům, nabídka inzertních služeb, nebo rozšíření o dceřinné weby pomoc.osudy.cz nebo onkoforum.osudy.cz. Když to shrnu, tak nic z toho (vyjma komentářů k článkům a poradny onkologa) se nesetkalo s větším zájmem. Proto jsem se vrátil zpět k záměru "jediného webu", který však bude rněkteré původní funkce zachovávat. Ponechávám:
  • poradnu onkologa (s velkým DĚKUJI paní docentce Tesařové, která zdarma odpovídá na naše dotazy)
  • komentáře k článkům (ony svým způsobeb nahrazují diskusní fórum)
  • možnost pro organizace - prezentovat svoje neziskové aktivity na osudy.cz (původně bylo součástí onkoforum.osudy.cz)

 

Zásadní novinky:

 • "Když už, Tak už !!! " - to jsem si řekl v okamžiku tak zásadní inovace celého webu v okamžiku úvah o "jen onkologii", nebo i dalších onemocněních. Proto jsem systém připravil tak, aby mohl obsahovat i pacienty s dalšími diagnózami a příběhy těchto pacientů. V současné době, když se podíváte na příběhy, tak již pacienti se stomií mají svojí zvláštní sekci a pak přijdou další skupiny. Předpokládám, že to bude jen a jen k užitku všem nemocným a jejcih blízkým.
 • Každý registrovaný na osudy.cz si spravuje samostatně svoje články - každý, kdo chce vložit nějaký příspěvek (včetně otázky do poradny) může kdykoli obsah svého článku změnit, nebo dokonce jej i zneveřejnit pro čtenáře. Pouze první vložení článku se děje ve spolupráci se správcem webu - vše je popsané v odkazu pod tlačítkem "Napište nám". Správce webu má automaticky nastaveno i sledování změn v článcích, ale to je "jen" správcovská záležitost, kterou se budu snažit ošetřit případné vložení html tagů (to je "něco"), které by mohly grafiku webu rozhodit.

 

Závěrem:

Zcela upřímně musím přiznat, že při této inovaci "už toho mám tak akorát" a jsem rád, že nyní web chodí tak jak chodí. To co proběhlo pro návštěvníky webu za cca 1-2 dny na obrazovce, to jsem v pozadí připravoval cca 1,5 měsíce a je v tom poctivých 400 hodin práce. I tento článek píši v čase 3:10hod :-) ALE myslím si, že pro užitek, který to mnohým lidem přinese tohle stálo zato!!! DĚLAL JSEM TO TOTIŽ S LÁSKOU !!!!!!! ;-)

Prosím pěkně vím, o tom, co ještě není doladěné (nebo si to alespoň myslím, že to vím), co nechodí tak jak by mělo a DOKONCE SE MUSÍM OMLUVIT zde v tomto článku "KÁŤULETI, alias - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.", že mi při převodu databáze vypadly nejnovější 2 komentáře a ty byly právě k jejímu článku. Moc se omlouvám Katko.

Prosím pěkně piště mi (na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) svoje dotazy, připomínky, nebo i nové náměty. Prostě to, co se Vám nezdá, co by potřebovalo nějak upravit, či změnit. Tuto práci dělám zcela sám a tak jak je to obvyklé, svoje chyby snáze přehlédnu.

 

Zdraví, pohodu, lásku a klid

Honza Nachtigal

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech