Vítejte na OSUDY.CZ   Click to listen highlighted text! Vítejte na OSUDY.CZ Powered By GSpeech

Celý obsah webu a jeho funkce se Vám zobrazí až po přihlášení. Vše zdarma. Registrace je nutné opatření proti virům, hackerům a robotům.

budeme rádi za každou podporu na TRANSPARENTNÍM ÚČTU 2401789726/2010 

Níže zveřejňujeme tiskovou zprávu společnosti GHC GENETICS s.r.o.

 


 

Prevence rakoviny tlustého střeva a konečníku

dle nejnovějších vědeckých poznatků.

 

Genetický screening

karcinomu tlustého střeva a konečníku.

 

Česká republika drží řadu světových primátů, na které může být hrdá, ale právě tenhle mezi ně nepatří – prvenství ve výskytu rakoviny tlustého střeva a konečníku. V jejím výskytu jsou čeští muži první na světě a ženy deváté. Šance na změnu je v nedohlednu – počty nemocných nejčastějším nádorovým onemocněním v ČR nadále stoupají. Novou nabídkou prevence je epigenetický screening kolorektálního karcinomu.

Kolorektální karcinom, tedy rakovina tlustého střeva a konečníku, se objevuje u mužů i žen převážně po 50. roce věku. Na vzniku tohoto civilizačního onemocnění se podílí především nevhodný životní styl, tj. kouření, nadměrná konzumace živočišných tuků a masa, nedostatečná konzumace vlákniny, nedostatek pohybu a nadváha. Nezanedbatelnou roli hrají i dědičné faktory. V současné době probíhá v ČR u lidí od 50ti let věku screening kolorektálního karcinomu formou vyšetření okultního krvácení ze stolice jednou ročně. Po 55 roce věku se frekvence opakování testu sníží na dva roky nebo se nahradí jednou za 10 let koloskopickým vyšetřením. Novinkou v prevenci je epigenomický screening kolorektálního karcinomu. Jedná se o inovativní krevní test, který umožňuje detekci kolorektálního karcinomu spolehlivěji než dnes používaný test na okultní krvácení ze stolice.

Proto nyní společnosti GHC GENETICS a Klinika GHC Praha ve spolupráci s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou připravily tento unikátní projekt preventivní péče. Projekt je určen pro muže i ženy starší 50 let, kteří jsou klienty České průmyslové ZP. Zejména ženám i mužům, kteří mají zájem o prevenci onemocněním rakovinou tlustého střeva a konečníku, nebo kteří mají zvýšené riziko rozvoje tohoto onemocnění.

Epigenetické vyšetření je založeno na detekci abnormální DNA v krevní plazmě. V případě pozitivního výsledku bude pacientovi provedeno urgentní koloskopické vyšetření pro definitivní potvrzení diagnózy kolorektálního karcinomu. Tento způsob prevence umožňuje diagnostikovat kolorektální karcinom v časném stádiu, kdy jej lze ještě velmi dobře léčit. Následná léčba se pak vyznačuje i vyšší úspěšností a umožňuje pacientům rychlejší návrat do běžného života.

Zájemci se mohou již nyní přihlásit prostřednictvím online registrace na stránkách www.ghcgenetics.cz nebo osobně či telefonicky na recepci GHC Genetics, Krakovská 8, Praha 1, Tel.: 234 280 280. Účastníkům projektu budou výsledky genetického vyšetření sděleny do 1 měsíce od odběru vzorků.

Podmínky přihlášení:

Pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny, muži a ženy ve věku 50 a více let.

 


 

Originál tiskové zprávy najdete po kliknutí na obrázek

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech